ATP World Tour 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

ATP World Tour 2009 – sezon profesjonalnych męskich turniejów tenisowych organizowanych przez Association of Tennis Professionals w 2009 roku. ATP World Tour 2009 obejmuje turnieje wielkoszlemowe (organizowane przez International Tennis Federation), turnieje rangi ATP World Tour Masters 1000, ATP World Tour 500, ATP World Tour 250, zawody Pucharu Davisa (organizowane przez ITF) oraz ATP World Tour Finals.

Klasyfikacja turniejów[edytuj]

Wielki Szlem
ATP World Tour Finals
ATP World Tour Masters 1000
ATP World Tour 500
ATP World Tour 250

Styczeń[edytuj]

Data Turniej Zwycięzcy Wynik Finaliści Półfinaliści Ćwierćfinaliści
5 stycznia Qatar ExxonMobil Open
Katar Doha
ATP World Tour 250
Wielka Brytania Andy Murray 6:4, 6:2 Stany Zjednoczone Andy Roddick Francja Gaël Monfils
Szwajcaria Roger Federer
Hiszpania Rafael Nadal
Rumunia Victor Hănescu
Niemcy Philipp Kohlschreiber
Ukraina Serhij Stachowski
Hiszpania Marc López
Hiszpania Rafael Nadal
4:6, 6:4, 10:8 Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
5 stycznia Chennai Open
Indie Ćennaj
ATP World Tour 250
Chorwacja Marin Čilić 6:4, 7:6(3) Indie Somdev Devvarman Hiszpania Marcel Granollers
Niemcy Rainer Schüttler
Czechy Lukáš Dlouhý
Serbia Janko Tipsarević
Chorwacja Ivo Karlović
Niemcy Björn Phau
Stany Zjednoczone Eric Butorac
Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6:3, 6:4 Szwajcaria Jean-Claude Scherrer
Szwajcaria Stanislas Wawrinka
5 stycznia Brisbane International
Australia Brisbane
ATP World Tour 250
Czechy Radek Štěpánek 3:6, 6:3, 6:4 Hiszpania Fernando Verdasco Francja Paul-Henri Mathieu
Francja Richard Gasquet
Japonia Kei Nishikori
Francja Florent Serra
Szwecja Robin Söderling
Francja Jo-Wilfried Tsonga
Francja Marc Gicquel
Francja Jo-Wilfried Tsonga
6:4, 6:3 Hiszpania Fernando Verdasco
Niemcy Mischa Zverev
12 stycznia Heineken Open
Nowa Zelandia Auckland
ATP World Tour 250
Argentyna Juan Martín del Potro 6:4, 6:4 Stany Zjednoczone Sam Querrey Szwecja Robin Söderling
Hiszpania David Ferrer
Serbia Viktor Troicki
Stany Zjednoczone John Isner
Hiszpania Nicolás Almagro
Niemcy Philipp Kohlschreiber
Czechy Martin Damm
Szwecja Robert Lindstedt
7:5 6:4 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
Indie Leander Paes
12 stycznia Medibank International
Australia Sydney
ATP World Tour 250
Argentyna David Nalbandian 6:3, 6:7, 6:2 Finlandia Jarkko Nieminen Serbia Novak Đoković
Francja Richard Gasquet
Francja Jérémy Chardy
Australia Lleyton Hewitt
Francja Jo-Wilfried Tsonga
Chorwacja Mario Ančić
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
6:1, 7:6 Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
18 stycznia Australian Open
Australia Melbourne
Wielki Szlem
Hiszpania Rafael Nadal 7:5, 3:6, 7:6(3), 3:6, 6:2 Szwajcaria Roger Federer Hiszpania Fernando Verdasco
Stany Zjednoczone Andy Roddick
Francja Gilles Simon
Francja Jo-Wilfried Tsonga
Serbia Novak Đoković
Argentyna Juan Martín del Potro
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
2:6, 7:5, 6:0 Indie Mahesh Bhupathi
Bahamy Mark Knowles

Luty[edytuj]

Data Turniej Zwycięzcy Wynik Finaliści Półfinaliści Ćwierćfinaliści
2 lutego Movistar Open
Chile Viña del Mar
ATP World Tour 250
Chile Fernando González 6:1, 6:3 Argentyna José Acasuso Urugwaj Pablo Cuevas
Hiszpania Tommy Robredo
Argentyna Juan Mónaco
Chile Paul Capdeville
Argentyna Sebastian Decoud
Argentyna Juan Ignacio Chela
Urugwaj Pablo Cuevas
Argentyna Brian Dabul
6:3, 6:3 Czechy František Čermák
Słowacja Michal Mertiňák
2 lutego PBZ Zagrzeb Indoors
Chorwacja Zagrzeb
ATP World Tour 250
Chorwacja Marin Čilić 6:3, 6:4 Chorwacja Mario Ančić Czechy Jan Hernych
Serbia Viktor Troicki
Chorwacja Ivan Dodig
Niemcy Mischa Zverev
Ukraina Serhij Stachowski
Chorwacja Antonio Veić
Czechy Martin Damm
Szwecja Robert Lindstedt
6:4, 6:3 Niemcy Christopher Kas
Holandia Rogier Wassen
2 lutego SA Tennis Open
Południowa Afryka Johannesburg
ATP World Tour 250
Francja Jo-Wilfried Tsonga 6:4, 7:6(5) Francja Jérémy Chardy Portugalia Frederico Gil
Hiszpania David Ferrer
Belgia Kristof Vliegen
Hiszpania Guillermo García-López
Francja Sébastien de Chaunac
Cypr Markos Pagdatis
Stany Zjednoczone James Cerretani
Belgia Dick Norman
6(7):7, 6:2, 14:12 Południowa Afryka Rik de Voest
Australia Ashley Fisher
9 lutego SAP Open
Stany Zjednoczone San Jose
ATP World Tour 250
Czechy Radek Štěpánek 3:6, 6:4, 6:2 Stany Zjednoczone Mardy Fish Stany Zjednoczone James Blake
Stany Zjednoczone Andy Roddick
Niemcy Tommy Haas
Stany Zjednoczone Todd Widom
Stany Zjednoczone Sam Querrey
Argentyna Juan Martín del Potro
Niemcy Tommy Haas
Czechy Radek Štěpánek
6:2, 6:3 Indie Rohan Bopanna
Finlandia Jarkko Nieminen
9 lutego Brasil Open
Brazylia Costa do Sauípe
ATP World Tour 250
Hiszpania Tommy Robredo 6:3, 3:6, 6:4 Brazylia Thomaz Bellucci Portugalia Frederico Gil
Argentyna José Acasuso
Hiszpania Nicolás Almagro
Hiszpania Juan Carlos Ferrero
Argentyna Eduardo Schwank
Hiszpania Alberto Martín
Hiszpania Marcel Granollers
Hiszpania Tommy Robredo
6:4, 7:5 Argentyna Lucas Arnold Ker
Argentyna Juan Mónaco
9 lutego ABN AMRO World Tennis Tournament
Holandia Rotterdam
ATP World Tour 500
Wielka Brytania Andy Murray 6:3, 4:6, 6:0 Hiszpania Rafael Nadal Francja Gaël Monfils
Chorwacja Mario Ančić
Francja Jo-Wilfried Tsonga
Francja Julien Benneteau
Rosja Michaił Jużny
Francja Marc Gicquel
Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
6:2, 7:5 Czechy Lukáš Dlouhý
Indie Leander Paes
16 lutego Open 13
Francja Marsylia
ATP World Tour 250
Francja Jo-Wilfried Tsonga 7:5, 7:6(3) Francja Michaël Llodra Serbia Novak Đoković
Francja Gilles Simon
Niemcy Mischa Zverev
Hiszpania Feliciano López
Rosja Michaił Jużny
Francja Julien Benneteau
Francja Arnaud Clément
Francja Michaël Llodra
6:3, 3:6, 10:8 Austria Julian Knowle
Izrael Andy Ram
16 lutego Copa Telmex
Argentyna Buenos Aires
ATP World Tour 250
Hiszpania Tommy Robredo 7:5, 2:6, 7:6(5) Argentyna Juan Mónaco Argentyna David Nalbandian
Argentyna José Acasuso
Hiszpania Juan Carlos Ferrero
Argentyna Máximo González
Brazylia Franco Ferreiro
Hiszpania Óscar Hernández
Hiszpania Marcel Granollers
Hiszpania Alberto Martín
6:3, 5:7, 10:8 Hiszpania Nicolás Almagro
Hiszpania Santiago Ventura
16 lutego Regions Morgan Keegan Championships and the Cellular South Cup
Stany Zjednoczone Memphis
ATP World Tour 500
Stany Zjednoczone Andy Roddick 7:5, 7:5 Czechy Radek Štěpánek Australia Lleyton Hewitt
Izrael Dudi Sela
Stany Zjednoczone Sam Querrey
Belgia Christophe Rochus
Rosja Igor Kunicyn
Argentyna Juan Martín del Potro
Stany Zjednoczone Mardy Fish
Bahamy Mark Knowles
7:6(7), 6:1 Stany Zjednoczone Travis Parrott
Słowacja Filip Polášek
23 lutego Delray Beach International Tennis Championships
Stany Zjednoczone Delray Beach
ATP World Tour 250
Stany Zjednoczone Mardy Fish 7:5, 6:3 Rosja Jewgienij Korolow Francja Jérémy Chardy
Belgia Christophe Rochus
Francja Florent Serra
Cypr Markos Pagdatis
Hiszpania Guillermo García-López
Austria Stefan Koubek
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
6:4, 6:4 Brazylia Marcelo Melo
Brazylia André Sá
23 lutego Barclays Dubai Tennis Championships
Zjednoczone Emiraty Arabskie Dubaj
ATP World Tour 500
Serbia Novak Đoković 7:5, 6:3 Hiszpania David Ferrer Francja Gilles Simon
Francja Richard Gasquet
Chorwacja Marin Čilić
Francja Fabrice Santoro
Rosja Igor Andriejew
Wielka Brytania Andy Murray
Południowa Afryka Rik de Voest
Rosja Dmitrij Tursunow
4:6, 6:3, 10:5 Czechy Martin Damm
Szwecja Robert Lindstedt
23 lutego Abierto Mexicano Telcel
Meksyk Acapulco
ATP World Tour 500
Hiszpania Nicolás Almagro 6:4, 6:4 Francja Gaël Monfils Argentyna Martín Vassallo Argüello
Argentyna José Acasuso
Austria Daniel Köllerer
Hiszpania Daniel Gimeno-Traver
Hiszpania Tommy Robredo
Argentyna Leonardo Mayer
Czechy František Čermák
Słowacja Michal Mertiňák
4:6, 6:4, 10:7 Polska Łukasz Kubot
Austria Oliver Marach

Marzec[edytuj]

Data Turniej Zwycięzcy Wynik Finaliści Półfinaliści Ćwierćfinaliści
12 marca BNP Paribas Open
Stany Zjednoczone Indian Wells
ATP World Tour Masters 1000
Hiszpania Rafael Nadal 6:1, 6:2 Wielka Brytania Andy Murray Szwajcaria Roger Federer
Stany Zjednoczone Andy Roddick
Argentyna Juan Martín del Potro
Serbia Novak Đoković
Chorwacja Ivan Ljubičić
Hiszpania Fernando Verdasco
Stany Zjednoczone Mardy Fish
Stany Zjednoczone Andy Roddick
3:6, 6:1, 10:7 Białoruś Maks Mirny
Izrael Andy Ram
23 marca Sony Ericsson Open
Stany Zjednoczone Miami
ATP World Tour Masters 1000
Wielka Brytania Andy Murray 6:2, 7:5 Serbia Novak Đoković Argentyna Juan Martín del Potro
Szwajcaria Roger Federer
Hiszpania Fernando Verdasco
Hiszpania Rafael Nadal
Stany Zjednoczone Andy Roddick
Francja Jo-Wilfried Tsonga
Białoruś Maks Mirny
Izrael Andy Ram
6:7(4), 6:2, 10:7 Australia Ashley Fisher
Australia Stephen Huss

Kwiecień[edytuj]

Data Turniej Zwycięzcy Wynik Finaliści Półfinaliści Ćwierćfinaliści
6 kwietnia Grand Prix Hassan II
Maroko Casablanca
ATP World Tour 250
Hiszpania Juan Carlos Ferrero 6:4, 7:5 Francja Florent Serra Rosja Igor Andriejew
Hiszpania Albert Montañés
Francja Marc Gicquel
Rumunia Victor Hănescu
Portugalia Frederico Gil
Rosja Tejmuraz Gabaszwili
Polska Łukasz Kubot
Austria Oliver Marach
7:6(4), 3:6, 10:6 Szwecja Simon Aspelin
Australia Paul Hanley
6 kwietnia US Men's Clay Court Championships
Stany Zjednoczone Houston
ATP World Tour 250
Australia Lleyton Hewitt 6:2, 7:5 Stany Zjednoczone Wayne Odesnik Rosja Jewgienij Korolow
Niemcy Björn Phau
Argentyna Guillermo Cañas
Hiszpania Guillermo García-López
Stany Zjednoczone John Isner
Niemcy Tommy Haas
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
6:1, 6:2 Stany Zjednoczone Jesse Levine
Stany Zjednoczone Ryan Sweeting
12 kwietnia Masters Series Monte Carlo
Monako Monte Carlo
ATP World Tour Masters 1000
Hiszpania Rafael Nadal 6:3, 2:6, 6:1 Serbia Novak Đoković Wielka Brytania Andy Murray
Szwajcaria Stanislas Wawrinka
Chorwacja Ivan Ljubičić
Rosja Nikołaj Dawydienko
Hiszpania Fernando Verdasco
Niemcy Andreas Beck
Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
6:4, 6:1 Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
20 kwietnia Barcelona Open Banco Sabadell
Hiszpania Barcelona
ATP World Tour 500
Hiszpania Rafael Nadal 6:2, 7:5 Hiszpania David Ferrer Rosja Nikołaj Dawydienko
Chile Fernando González
Argentyna David Nalbandian
Czechy Radek Štěpánek
Hiszpania Tommy Robredo
Hiszpania Fernando Verdasco
Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
6:3, 7:6(9) Indie Mahesh Bhupathi
Bahamy Mark Knowles
27 kwietnia Internazionali BNL d'Italia
Włochy Rzym
ATP World Tour Masters 1000
Hiszpania Rafael Nadal 7:6(2), 6:2 Serbia Novak Đoković Chile Fernando González
Szwajcaria Roger Federer
Argentyna Juan Mónaco
Argentyna Juan Martín del Potro
Hiszpania Fernando Verdasco
Niemcy Mischa Zverev
Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
7:6(5), 6:3 Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan

Maj[edytuj]

Data Turniej Zwycięzcy Wynik Finaliści Półfinaliści Ćwierćfinaliści
4 maja BMW Open
Niemcy Monachium
ATP World Tour 250
Czechy Tomáš Berdych 6:4, 4:6, 7:6(5) Rosja Michaił Jużny Niemcy Daniel Brands
Francja Jérémy Chardy
Włochy Potito Starace
Francja Paul-Henri Mathieu
Australia Lleyton Hewitt
Chorwacja Marin Čilić
Czechy Jan Hernych
Czechy Ivo Minář
6:4, 6:4 Australia Ashley Fisher
Australia Jordan Kerr
4 maja Estoril Open
Portugalia Estoril
ATP World Tour 250
Hiszpania Albert Montañés 5:7, 7:6(6), 6:0 Stany Zjednoczone James Blake Chile Paul Capdeville
Rosja Nikołaj Dawydienko
Hiszpania Óscar Hernández
Stany Zjednoczone Mardy Fish
Francja Florent Serra
Francja Gilles Simon
Stany Zjednoczone Eric Butorac
Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6:3, 6:2 Czechy Martin Damm
Szwecja Robert Lindstedt
4 maja Serbia Open
Serbia Belgrad
ATP World Tour 250
Serbia Novak Đoković 6:3, 7:6(0) Polska Łukasz Kubot Chorwacja Ivo Karlović
Włochy Andreas Seppi
Włochy Flavio Cipolla
Belgia Kristof Vliegen
Brazylia Marcos Daniel
Serbia Viktor Troicki
Polska Łukasz Kubot
Austria Oliver Marach
6:2, 7:6(3) Szwecja Johan Brunström
Antyle Holenderskie Jean-Julien Rojer
10 maja Mutua Madrileña Madrid Open
Hiszpania Madryt
ATP World Tour Masters 1000
Szwajcaria Roger Federer 6:4, 6:4 Hiszpania Rafael Nadal Serbia Novak Đoković
Argentyna Juan Martín del Potro
Stany Zjednoczone Andy Roddick
Chorwacja Ivan Ljubičić
Hiszpania Fernando Verdasco
Wielka Brytania Andy Murray
Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
6:4, 6:4 Szwecja Simon Aspelin
Południowa Afryka Wesley Moodie
17 maja Austrian Open
Austria Kitzbühel
ATP World Tour 250
Hiszpania Guillermo García-López 3:6, 7:6(1), 6:3 Francja Julien Benneteau Hiszpania Óscar Hernández
Rosja Michaił Jużny
Austria Daniel Köllerer
Argentyna Juan Ignacio Chela
Rumunia Victor Hănescu
Austria Jürgen Melzer
Brazylia Marcelo Melo
Brazylia André Sá
6:7(9), 6:2, 10:7 Rumunia Andrei Pavel
Rumunia Horia Tecău
25 maja Roland Garros
Francja Paryż
Wielki Szlem
Szwajcaria Roger Federer 6:1, 7:6(1), 6:4 Szwecja Robin Söderling Chile Fernando González
Argentyna Juan Martín del Potro
Rosja Nikołaj Dawydienko
Wielka Brytania Andy Murray
Hiszpania Tommy Robredo
Francja Gaël Monfils
Czechy Lukáš Dlouhý
Indie Leander Paes
3:6, 6:3, 6:2 Południowa Afryka Wesley Moodie
Belgia Dick Norman

Czerwiec[edytuj]

Data Turniej Zwycięzcy Wynik Finaliści Półfinaliści Ćwierćfinaliści
8 czerwca AEGON Championships
Wielka Brytania Londyn
ATP World Tour 250
Wielka Brytania Andy Murray 7:5, 6:4 Stany Zjednoczone James Blake Hiszpania Juan Carlos Ferrero
Stany Zjednoczone Andy Roddick
Stany Zjednoczone Mardy Fish
Belgia Steve Darcis
Rosja Michaił Jużny
Chorwacja Ivo Karlović
Południowa Afryka Wesley Moodie
Rosja Michaił Jużny
6:4, 4:6, 10:6 Brazylia Marcelo Melo
Brazylia André Sá
8 czerwca Gerry Weber Open
Niemcy Halle
ATP World Tour 250
Niemcy Tommy Haas 6:3, 6:7(4), 6:1 Serbia Novak Đoković Niemcy Philipp Kohlschreiber
Belgia Olivier Rochus
Niemcy Andreas Beck
Niemcy Mischa Zverev
Niemcy Benjamin Becker
Austria Jürgen Melzer
Niemcy Christopher Kas
Niemcy Philipp Kohlschreiber
6:3, 6:4 Niemcy Andreas Beck
Szwajcaria Marco Chiudinelli
15 czerwca AEGON International
Wielka Brytania Eastbourne
ATP World Tour 250
Rosja Dmitrij Tursunow 6:3, 7:6(5) Kanada Frank Dancevic Francja Fabrice Santoro
Hiszpania Guillermo García-López
Argentyna Leonardo Mayer
Chorwacja Ivan Ljubičić
Serbia Janko Tipsarević
Uzbekistan Denis Istomin
Polska Mariusz Fyrstenberg
Polska Marcin Matkowski
6:4, 6:4 Stany Zjednoczone Travis Parrott
Słowacja Filip Polášek
15 czerwca Ordina Open
Holandia ’s-Hertogenbosch
ATP World Tour 250
Niemcy Benjamin Becker 7:5, 6:3 Holandia Raemon Sluiter Niemcy Rainer Schüttler
Hiszpania Iván Navarro
Francja Michaël Llodra
Hiszpania David Ferrer
Francja Jérémy Chardy
Izrael Dudi Sela
Południowa Afryka Wesley Moodie
Belgia Dick Norman
7:6(3), 6:7(8), 10:5 Szwecja Johan Brunström
Antyle Holenderskie Jean-Julien Rojer
29 czerwca Wimbledon
Wielka Brytania Londyn
Wielki Szlem
Szwajcaria Roger Federer 5:7, 7:6(6), 7:6(5), 3:6, 16:14 Stany Zjednoczone Andy Roddick Niemcy Tommy Haas
Wielka Brytania Andy Murray
Chorwacja Ivo Karlović
Serbia Novak Đoković
Hiszpania Juan Carlos Ferrero
Australia Lleyton Hewitt
Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
7:6(7), 6(4):7, 7:6(3), 6:3 Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan

Lipiec[edytuj]

Data Turniej Zwycięzcy Wynik Finaliści Półfinaliści Ćwierćfinaliści
6 lipca Campbell's Hall of Fame Tennis Championships
Stany Zjednoczone Newport
ATP World Tour 250
Stany Zjednoczone Rajeev Ram 6:7(3), 7:5, 6:3 Stany Zjednoczone Sam Querrey Francja Fabrice Santoro
Belgia Olivier Rochus
Francja Nicolas Mahut
Stany Zjednoczone Kevin Kim
Stany Zjednoczone Brendan Evans
Stany Zjednoczone Jesse Levine
Australia Jordan Kerr
Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6:7(6), 7:6(7), 10:6 Niemcy Michael Kohlmann
Holandia Rogier Wassen
13 lipca Catella Swedish Open
Szwecja Båstad
ATP World Tour 250
Szwecja Robin Söderling 6:3, 7:6(4) Argentyna Juan Mónaco Hiszpania Tommy Robredo
Szwecja Andreas Vinciguerra
Hiszpania Fernando Verdasco
Rosja Tejmuraz Gabaszwili
Austria Jürgen Melzer
Hiszpania Nicolás Almagro
Czechy Jaroslav Levinský
Słowacja Filip Polášek
1:6, 6:3, 10:7 Szwecja Robert Lindstedt
Szwecja Robin Söderling
13 lipca Mercedes Cup
Niemcy Stuttgart
ATP World Tour 250
Francja Jérémy Chardy 1:6, 6:3, 6:4 Rumunia Victor Hănescu Niemcy Nicolas Kiefer
Włochy Fabio Fognini
Niemcy Mischa Zverev
Polska Łukasz Kubot
Francja Alexandre Sidorenko
Rosja Nikołaj Dawydienko
Czechy František Čermák
Słowacja Michal Mertiňák
7:5, 6:4 Rumunia Victor Hănescu
Rumunia Horia Tecău
20 lipca Indianapolis Tennis Championships
Stany Zjednoczone Indianapolis
ATP World Tour 250
Stany Zjednoczone Robby Ginepri 6:2, 6:4 Stany Zjednoczone Sam Querrey Kanada Frank Dancevic
Stany Zjednoczone John Isner
Rosja Dmitrij Tursunow
Francja Marc Gicquel
Stany Zjednoczone Wayne Odesnik
Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr.
Łotwa Ernests Gulbis
Rosja Dmitrij Tursunow
6:4, 3:6, 11:9 Australia Ashley Fisher
Australia Jordan Kerr
20 lipca International German Open
Niemcy Hamburg
ATP World Tour 500
Rosja Nikołaj Dawydienko 6:4, 6:2 Francja Paul-Henri Mathieu Urugwaj Pablo Cuevas
Hiszpania David Ferrer
Serbia Viktor Troicki
Hiszpania Nicolás Almagro
Niemcy Simon Greul
Rumunia Victor Hănescu
Szwecja Simon Aspelin
Australia Paul Hanley
6:3, 6:3 Brazylia Marcelo Melo
Słowacja Filip Polášek
27 lipca Allianz Suisse Open Gstaad
Szwajcaria Gstaad
ATP World Tour 250
Brazylia Thomaz Bellucci 6:4, 7:6(2) Niemcy Andreas Beck Rosja Igor Andriejew
Brazylia Marcos Daniel
Niemcy Nicolas Kiefer
Francja Jérémy Chardy
Francja Florent Serra
Rumunia Victor Crivoi
Szwajcaria Marco Chiudinelli
Szwajcaria Michael Lammer
7:5, 6:3 Czechy Jaroslav Levinský
Słowacja Filip Polášek
27 lipca LA Tennis Open
Stany Zjednoczone Los Angeles
ATP World Tour 250
Stany Zjednoczone Sam Querrey 6:4, 3:6, 6:1 Australia Carsten Ball Niemcy Tommy Haas
Argentyna Leonardo Mayer
Rosja Marat Safin
Izrael Dudi Sela
Stany Zjednoczone John Isner
Stany Zjednoczone Mardy Fish
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
6:4, 7:6(2) Niemcy Benjamin Becker
Niemcy Frank Moser
27 lipca ATP Studena Croatia Open Umag
Chorwacja Umag
ATP World Tour 250
Rosja Nikołaj Dawydienko 6:3, 6:0 Hiszpania Juan Carlos Ferrero Austria Jürgen Melzer
Włochy Andreas Seppi
Włochy Simone Bolelli
Chorwacja Ivan Ljubičić
Argentyna Máximo González
Chile Nicolás Massú
Czechy František Čermák
Słowacja Michal Mertiňák
6:4, 6:4 Szwecja Johan Brunström
Antyle Holenderskie Jean-Julien Rojer

Sierpień[edytuj]

Data Turniej Zwycięzcy Wynik Finaliści Półfinaliści Ćwierćfinaliści
2 sierpnia Legg Mason Tennis Classic
Stany Zjednoczone Waszyngton
ATP World Tour 500
Argentyna Juan Martín del Potro 3:6, 7:5, 7:6(3) Stany Zjednoczone Andy Roddick Stany Zjednoczone John Isner
Chile Fernando González
Chorwacja Ivo Karlović
Czechy Tomáš Berdych
Niemcy Tommy Haas
Szwecja Robin Söderling
Czechy Martin Damm
Szwecja Robert Lindstedt
7:5, 7:6(3) Polska Mariusz Fyrstenberg
Polska Marcin Matkowski
10 sierpnia Rogers Cup
Kanada Montreal
ATP World Tour Masters 1000
Wielka Brytania Andy Murray 6:7(4), 7:6(3), 6:1 Argentyna Juan Martín del Potro Francja Jo-Wilfried Tsonga
Stany Zjednoczone Andy Roddick
Szwajcaria Roger Federer
Rosja Nikołaj Dawydienko
Serbia Novak Đoković
Hiszpania Rafael Nadal
Indie Mahesh Bhupathi
Bahamy Mark Knowles
6:4, 6:3 Białoruś Maks Mirny
Izrael Andy Ram
16 sierpnia Western & Southern Financial Group Masters
Stany Zjednoczone Cincinnati
ATP World Tour Masters 1000
Szwajcaria Roger Federer 6:1, 7:5 Serbia Novak Đoković Wielka Brytania Andy Murray
Hiszpania Rafael Nadal
Australia Lleyton Hewitt
Francja Julien Benneteau
Francja Gilles Simon
Czechy Tomáš Berdych
Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
3:6, 7:6(2), 15:13 Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
23 sierpnia Pilot Pen Tennis
Stany Zjednoczone New Haven
ATP World Tour 250
Hiszpania Fernando Verdasco 6:4, 7:6(6) Stany Zjednoczone Sam Querrey Argentyna José Acasuso
Rosja Igor Andriejew
Rosja Nikołaj Dawydienko
Francja Florent Serra
Argentyna Leonardo Mayer
Austria Jürgen Melzer
Austria Julian Knowle
Austria Jürgen Melzer
6:4, 7:6(3) Brazylia Bruno Soares
Zimbabwe Kevin Ullyett
31 sierpnia US Open
Stany Zjednoczone Nowy Jork
Wielki Szlem
Argentyna Juan Martín del Potro 3:6, 7:6(5), 4:6, 7:6(4), 6:2 Szwajcaria Roger Federer Serbia Novak Đoković
Hiszpania Rafael Nadal
Szwecja Robin Söderling
Hiszpania Fernando Verdasco
Chile Fernando González
Chorwacja Marin Čilić
Czechy Lukáš Dlouhý
Indie Leander Paes
3:6, 6:3, 6:2 Indie Mahesh Bhupathi
Bahamy Mark Knowles

Wrzesień[edytuj]

Data Turniej Zwycięzcy Wynik Finaliści Półfinaliści Ćwierćfinaliści
21 września Open de Moselle
Francja Metz
ATP World Tour 250
Francja Gaël Monfils 7:6(1), 3:6, 6:2 Niemcy Philipp Kohlschreiber Francja Richard Gasquet
Francja Paul-Henri Mathieu
Serbia Janko Tipsarević
Niemcy Philipp Petzschner
Niemcy Andreas Beck
Rosja Jewgienij Korolow
Wielka Brytania Colin Fleming
Wielka Brytania Ken Skupski
2:6, 6:4, 10:5 Francja Arnaud Clément
Francja Michaël Llodra
21 września BCR Open Romania
Rumunia Bukareszt
ATP World Tour 250
Hiszpania Albert Montañés 7:6(2), 7:6(6) Argentyna Juan Mónaco Niemcy Simon Greul
Hiszpania Santiago Ventura
Argentyna Máximo González
Urugwaj Pablo Cuevas
Hiszpania Rubén Ramírez Hidalgo
Włochy Fabio Fognini
Czechy František Čermák
Słowacja Michal Mertiňák
6:2, 6:4 Szwecja Johan Brunström
Antyle Holenderskie Jean-Julien Rojer
28 września Thailand Open
Tajlandia Bangkok
ATP World Tour 250
Francja Gilles Simon 7:5, 6:3 Serbia Viktor Troicki Francja Jo-Wilfried Tsonga
Austria Jürgen Melzer
Niemcy Andreas Beck
Rosja Jewgienij Korolow
Stany Zjednoczone John Isner
Szwajcaria Marco Chiudinelli
Stany Zjednoczone Eric Butorac
Stany Zjednoczone Rajeev Ram
7:6(4), 6:3 Hiszpania Guillermo García-López
Niemcy Mischa Zverev
28 września Proton Malaysian Open
Malezja Kuala Lumpur
ATP World Tour 250
Rosja Nikołaj Dawydienko 6:4, 7:5 Hiszpania Fernando Verdasco Szwecja Robin Söderling
Chile Fernando González
Rosja Michaił Jużny
Czechy Tomáš Berdych
Francja Gaël Monfils
Francja Richard Gasquet
Polska Mariusz Fyrstenberg
Polska Marcin Matkowski
6:2, 6:1 Rosja Igor Kunicyn
Czechy Jaroslav Levinský

Październik[edytuj]

Data Turniej Zwycięzcy Wynik Finaliści Półfinaliści Ćwierćfinaliści
5 października Rakuten Japan Open Tennis Championships
Japonia Tokio
ATP World Tour 500
Francja Jo-Wilfried Tsonga 6:3, 6:3 Rosja Michaił Jużny Australia Lleyton Hewitt
Francja Gaël Monfils
Francja Édouard Roger-Vasselin
Czechy Tomáš Berdych
Szwajcaria Stanislas Wawrinka
Łotwa Ernests Gulbis
Austria Julian Knowle
Austria Jürgen Melzer
6:2, 5:7, 10:8 Wielka Brytania Ross Hutchins
Australia Jordan Kerr
5 października China Open
Chińska Republika Ludowa Pekin
ATP World Tour 500
Serbia Novak Đoković 6:2, 7:6(4) Chorwacja Marin Čilić Hiszpania Rafael Nadal
Szwecja Robin Söderling
Rosja Marat Safin
Rosja Nikołaj Dawydienko
Chorwacja Ivan Ljubičić
Hiszpania Fernando Verdasco
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
6:4, 6:2 Bahamy Mark Knowles
Stany Zjednoczone Andy Roddick
12 października Shanghai ATP 1000 Masters
Chińska Republika Ludowa Szanghaj
ATP World Tour Masters 1000
Rosja Nikołaj Dawydienko 7:6(6), 6:3 Hiszpania Rafael Nadal Hiszpania Feliciano López
Serbia Novak Đoković
Chorwacja Ivan Ljubičić
Szwecja Robin Söderling
Czechy Radek Štěpánek
Francja Gilles Simon
Francja Julien Benneteau
Francja Jo-Wilfried Tsonga
6:2, 6:4 Polska Mariusz Fyrstenberg
Polska Marcin Matkowski
19 października If Stockholm Open
Szwecja Sztokholm
ATP World Tour 250
Cypr Markos Pagdatis 6:1, 7:5 Belgia Olivier Rochus Szwecja Robin Söderling
Brazylia Thomaz Bellucci
Hiszpania Guillermo García-López
Francja Arnaud Clément
Szwecja Joachim Johansson
Finlandia Jarkko Nieminen
Brazylia Bruno Soares
Zimbabwe Kevin Ullyett
6:4, 7:6(4) Szwecja Simon Aspelin
Australia Paul Hanley
19 października Kremlin Cup
Rosja Moskwa
ATP World Tour 250
Rosja Michaił Jużny 6:7(5), 6:0, 6:4 Serbia Janko Tipsarević Ukraina Illa Marczenko
Kazachstan Michaił Kukuszkin
Rosja Jewgienij Korolow
Ukraina Serhij Stachowski
Stany Zjednoczone Robby Ginepri
Urugwaj Pablo Cuevas
Urugwaj Pablo Cuevas
Hiszpania Marcel Granollers
4:6, 7:5, 10:8 Czechy František Čermák
Czechy Michal Mertiňák
26 października Bank Austria TennisTrophy
Austria Wiedeń
ATP World Tour 250
Austria Jürgen Melzer 6:4, 6:3 Chorwacja Marin Čilić Niemcy Philipp Kohlschreiber
Serbia Janko Tipsarević
Hiszpania Feliciano López
Hiszpania Nicolás Almagro
Francja Gaël Monfils
Czechy Radek Štěpánek
Polska Łukasz Kubot
Austria Oliver Marach
2:6, 6:4, 11:9 Austria Julian Knowle
Austria Jürgen Melzer
26 października Grand Prix de Tennis de Lyon
Francja Lyon
ATP World Tour 250
Chorwacja Ivan Ljubičić 7:5, 6:3 Francja Michaël Llodra Francja Arnaud Clément
Francja Gilles Simon
Francja Jo-Wilfried Tsonga
Francja Florent Serra
Francja Marc Gicquel
Francja Julien Benneteau
Francja Nicolas Mahut
Francja Julien Benneteau
6:4, 7:6(6) Francja Arnaud Clément
Francja Sébastien Grosjean
26 października St. Petersburg Open
Rosja Petersburg
ATP World Tour 250
Ukraina Serhij Stachowski 2:6, 7:6(8), 7:6(7) Argentyna Horacio Zeballos Rosja Marat Safin
Rosja Igor Kunicyn
Uzbekistan Denis Istomin
Niemcy Björn Phau
Łotwa Ernests Gulbis
Rumunia Victor Hănescu
Wielka Brytania Colin Fleming
Wielka Brytania Ken Skupski
2:6, 7:5, 10:4 Francja Jérémy Chardy
Francja Richard Gasquet

Listopad[edytuj]

Data Turniej Zwycięzcy Wynik Finaliści Półfinaliści Ćwierćfinaliści
2 listopada Davidoff Swiss Indoors
Szwajcaria Bazylea
ATP World Tour 500
Serbia Novak Đoković 6:4, 4:6, 6:2 Szwajcaria Roger Federer Szwajcaria Marco Chiudinelli
Czechy Radek Štěpánek
Rosja Jewgienij Korolow
Francja Richard Gasquet
Chorwacja Marin Čilić
Szwajcaria Stanislas Wawrinka
Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
6:2, 6:3 Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
2 listopada Valencia Open 500
Hiszpania Walencja
ATP World Tour 500
Wielka Brytania Andy Murray 6:3, 6:2 Rosja Michaił Jużny Hiszpania Fernando Verdasco
Rosja Nikołaj Dawydienko
Hiszpania Albert Montañés
Hiszpania Tommy Robredo
Francja Gilles Simon
Hiszpania Guillermo García-López
Czechy František Čermák
Słowacja Michal Mertiňák
6:4, 6:3 Hiszpania Marcel Granollers
Hiszpania Tommy Robredo
8 listopada BNP Paribas Masters
Francja Paryż
ATP World Tour Masters 1000
Serbia Novak Đoković 6:2, 5:7, 6:3(3) Francja Gaël Monfils Czechy Radek Štěpánek
Hiszpania Rafael Nadal
Chorwacja Marin Čilić
Argentyna Juan Martín del Potro
Szwecja Robin Söderling
Francja Jo-Wilfried Tsonga
Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
6:3, 6:4 Hiszpania Marcel Granollers
Hiszpania Tommy Robredo
22 listopada ATP World Tour Finals
Wielka Brytania Londyn
ATP World Tour Finals
Rosja Nikołaj Dawydienko 6:3, 6:4 Argentyna Juan Martín del Potro Szwajcaria Roger Federer
Szwecja Robin Söderling
Hiszpania Fernando Verdasco
Wielka Brytania Andy Murray
Hiszpania Rafael Nadal
Serbia Novak Đoković
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
7:6(5), 6:3 Białoruś Maks Mirny
Izrael Andy Ram

Wygrane turnieje[edytuj]

Stan na koniec sezonu

gra pojedyncza – klasyfikacja tenisistów[edytuj]

Lp Wygrane Tenisista Państwo
1 6 Andy Murray  Wielka Brytania
2 5 Rafael Nadal  Hiszpania
5 Novak Đoković  Serbia
5 Nikołaj Dawydienko  Rosja
3 4 Roger Federer  Szwajcaria
4 3 Juan Martín del Potro  Argentyna
3 Jo-Wilfried Tsonga  Francja
5 2 Marin Čilić  Chorwacja
2 Radek Štěpánek  Czechy
2 Tommy Robredo  Hiszpania
2 Albert Montañés  Hiszpania
6 1 David Nalbandian  Argentyna
1 Fernando González  Chile
1 Andy Roddick  Stany Zjednoczone
1 Mardy Fish  Stany Zjednoczone
1 Nicolás Almagro  Hiszpania
1 Juan Carlos Ferrero  Hiszpania
1 Lleyton Hewitt  Australia
1 Tomáš Berdych  Czechy
1 Guillermo García-López  Hiszpania
1 Tommy Haas  Niemcy
1 Benjamin Becker  Niemcy
1 Dmitrij Tursunow  Rosja
1 Rajeev Ram  Stany Zjednoczone
1 Robin Söderling  Szwecja
1 Jérémy Chardy  Francja
1 Robby Ginepri  Stany Zjednoczone
1 Sam Querrey  Stany Zjednoczone
1 Thomaz Bellucci  Brazylia
1 Fernando Verdasco  Hiszpania
1 Gaël Monfils  Francja
1 Gilles Simon  Francja
1 Michaił Jużny  Rosja
1 Markos Pagdatis  Cypr
1 Jürgen Melzer  Austria
1 Ivan Ljubičić  Chorwacja
1 Serhij Stachowski  Ukraina

gra pojedyncza – klasyfikacja państw[edytuj]

Lp Państwo Turnieje
1  Hiszpania 13
2  Rosja 7
3  Francja 6
 Wielka Brytania 6
4  Stany Zjednoczone 5
 Serbia 5
5  Szwajcaria 4
 Argentyna 4
6  Czechy 3
 Chorwacja 3
7  Niemcy 2
8  Chile 1
 Australia 1
 Szwecja 1
 Brazylia 1
 Cypr 1
 Austria 1
 Ukraina 1

gra podwójna – klasyfikacja tenisistów[edytuj]

Lp Wygrane Tenisista Państwo
1 9 Daniel Nestor  Kanada
9 Nenad Zimonjić  Serbia
2 7 Bob Bryan  Stany Zjednoczone
7 Mike Bryan  Stany Zjednoczone
3 5 František Čermák  Czechy
5 Michal Mertiňák  Słowacja
4 3 Martin Damm  Czechy
3 Robert Lindstedt  Szwecja
3 Eric Butorac  Stany Zjednoczone
3 Rajeev Ram  Stany Zjednoczone
3 Marcel Granollers  Hiszpania
3 Łukasz Kubot  Polska
3 Oliver Marach  Austria
5 2 Mardy Fish  Stany Zjednoczone
2 Dick Norman  Belgia
2 Wesley Moodie  Południowa Afryka
2 Dmitrij Tursunow  Rosja
2 Mark Knowles  Bahamy
2 Lukáš Dlouhý  Czechy
2 Leander Paes  Indie
2 Mariusz Fyrstenberg  Polska
2 Marcin Matkowski  Polska
2 Julian Knowle  Austria
2 Jürgen Melzer  Austria
2 Jo-Wilfried Tsonga  Francja
2 Pablo Cuevas  Urugwaj
2 Julien Benneteau  Francja
2 Colin Fleming  Wielka Brytania
2 Ken Skupski  Wielka Brytania
6 1 Marc López  Hiszpania
1 Rafael Nadal  Hiszpania
1 Marc Gicquel  Francja
1 James Cerretani  Stany Zjednoczone
1 Brian Dabul  Argentyna
1 Tommy Robredo  Hiszpania
1 Tommy Haas  Niemcy
1 Radek Štěpánek  Czechy
1 Arnaud Clément  Francja
1 Michaël Llodra  Francja
1 Alberto Martín  Hiszpania
1 Rik de Voest  Południowa Afryka
1 Andy Roddick  Stany Zjednoczone
1 Maks Mirny  Białoruś
1 Andy Ram  Izrael
1 Jan Hernych  Czechy
1 Ivo Minář  Czechy
1 Scott Lipsky  Stany Zjednoczone
1 Marcelo Melo  Brazylia
1 André Sá  Brazylia
1 Michaił Jużny  Rosja
1 Christopher Kas  Niemcy
1 Philipp Kohlschreiber  Niemcy
1 Jordan Kerr  Australia
1 Jaroslav Levinský  Czechy
1 Filip Polášek  Słowacja
1 Ernests Gulbis  Łotwa
1 Simon Aspelin  Szwecja
1 Paul Hanley  Australia
1 Marco Chiudinelli  Szwajcaria
1 Michael Lammer  Szwajcaria
1 Mahesh Bhupathi  Indie
1 Bruno Soares  Brazylia
1 Kevin Ullyett  Zimbabwe
1 Nicolas Mahut  Francja

gra podwójna – klasyfikacja państw[edytuj]

Lp Państwo Turnieje
1  Stany Zjednoczone 25
2  Czechy 14
3  Kanada 9
 Serbia 9
4  Francja 8
5  Hiszpania 7
 Polska 7
 Austria 7
6  Słowacja 6
7  Wielka Brytania 4
8  Niemcy 3
 Południowa Afryka 3
 Rosja 3
 Belgia 3
 Szwecja 3
 Indie 3
 Brazylia 3
9  Kanada 2
 Serbia 2
 Australia 2
 Szwajcaria 2
 Bahamy 2
 Urugwaj 2
10  Argentyna 1
 Białoruś 1
 Izrael 1
 Łotwa 1
 Zimbabwe 1

ogólna klasyfikacja tenisistów[edytuj]

Lp Tenisista Singel Debel Mikst Suma
1 Kanada Daniel Nestor 0 9 0 9
Serbia Nenad Zimonjić 0 9 0 9
2 Stany Zjednoczone Bob Bryan 0 7 1 8
3 Stany Zjednoczone Mike Bryan 0 7 0 7
4 Wielka Brytania Andy Murray 6 0 0 6
Hiszpania Rafael Nadal 5 1 0 6
5 Serbia Novak Đoković 5 0 0 5
Rosja Nikołaj Dawydienko 5 0 0 5
Francja Jo-Wilfried Tsonga 3 2 0 5
Czechy František Čermák 0 5 0 5
Słowacja Michal Mertiňák 0 5 0 5
6 Stany Zjednoczone Rajeev Ram 1 3 0 4
Szwajcaria Roger Federer 4 0 0 4
7 Argentyna Juan Martín del Potro 3 0 0 3
Czechy Radek Štěpánek 2 1 0 3
Hiszpania Tommy Robredo 2 1 0 3
Stany Zjednoczone Mardy Fish 1 2 0 3
Rosja Dmitrij Tursunow 1 2 0 3
Austria Jürgen Melzer 1 2 0 3
Czechy Martin Damm 0 3 0 3
Szwecja Robert Lindstedt 0 3 0 3
Stany Zjednoczone Eric Butorac 0 3 0 3
Hiszpania Marcel Granollers 0 3 0 3
Polska Łukasz Kubot 0 3 0 3
Austria Oliver Marach 0 3 0 3
Bahamy Mark Knowles 0 1 2 3
8 Chorwacja Marin Čilić 2 0 0 2
Hiszpania Albert Montañés 2 0 0 2
Stany Zjednoczone Andy Roddick 1 1 0 2
Niemcy Tommy Haas 1 1 0 2
Rosja Michaił Jużny 1 1 0 2
Belgia Dick Norman 0 2 0 2
Południowa Afryka Wesley Moodie 0 2 0 2
Czechy Lukáš Dlouhý 0 2 0 2
Indie Leander Paes 0 2 0 2
Polska Mariusz Fyrstenberg 0 2 0 2
Polska Marcin Matkowski 0 2 0 2
Indie Mahesh Bhupathi 0 1 1 2
Austria Julian Knowle 0 2 0 2
Urugwaj Pablo Cuevas 0 2 0 2
Wielka Brytania Colin Fleming 0 2 0 2
Wielka Brytania Ken Skupski 0 2 0 2
Francja Julien Benneteau 0 2 0 2
9 Argentyna David Nalbandian 1 0 0 1
Chile Fernando González 1 0 0 1
Hiszpania Nicolás Almagro 1 0 0 1
Hiszpania Juan Carlos Ferrero 1 0 0 1
Australia Lleyton Hewitt 1 0 0 1
Czechy Tomáš Berdych 1 0 0 1
Hiszpania Guillermo García-López 1 0 0 1
Niemcy Benjamin Becker 1 0 0 1
Szwecja Robin Söderling 1 0 0 1
Francja Jérémy Chardy 1 0 0 1
Stany Zjednoczone Robby Ginepri 1 0 0 1
Stany Zjednoczone Sam Querrey 1 0 0 1
Brazylia Thomaz Bellucci 1 0 0 1
Hiszpania Fernando Verdasco 1 0 0 1
Francja Gaël Monfils 1 0 0 1
Francja Gilles Simon 1 0 0 1
Cypr Markos Pagdatis 1 0 0 1
Chorwacja Ivan Ljubičić 1 0 0 1
Ukraina Serhij Stachowski 1 0 0 1
Hiszpania Marc López 0 1 0 1
Francja Marc Gicquel 0 1 0 1
Stany Zjednoczone James Cerretani 0 1 0 1
Argentyna Brian Dabul 0 1 0 1
Francja Arnaud Clément 0 1 0 1
Francja Michaël Llodra 0 1 0 1
Hiszpania Alberto Martín 0 1 0 1
Południowa Afryka Rik de Voest 0 1 0 1
Białoruś Maks Mirny 0 1 0 1
Izrael Andy Ram 0 1 0 1
Czechy Jan Hernych 0 1 0 1
Czechy Ivo Minář 0 1 0 1
Stany Zjednoczone Scott Lipsky 0 1 0 1
Brazylia Marcelo Melo 0 1 0 1
Brazylia André Sá 0 1 0 1
Niemcy Christopher Kas 0 1 0 1
Niemcy Philipp Kohlschreiber 0 1 0 1
Australia Jordan Kerr 0 1 0 1
Czechy Jaroslav Levinský 0 1 0 1
Słowacja Filip Polášek 0 1 0 1
Łotwa Ernests Gulbis 0 1 0 1
Szwecja Simon Aspelin 0 1 0 1
Słowacja Paul Hanley 0 1 0 1
Szwajcaria Marco Chiudinelli 0 1 0 1
Szwajcaria Michael Lammer 0 1 0 1
Brazylia Bruno Soares 0 1 0 1
Zimbabwe Kevin Ullyett 0 1 0 1
Francja Nicolas Mahut 0 1 0 1
Stany Zjednoczone Travis Parrott 0 0 1 1

ogólna klasyfikacja państw[edytuj]

Lp Państwo Singel Debel Mikst Suma
1  Stany Zjednoczone 5 25 2 32
2  Hiszpania 12 7 0 19
3  Czechy 3 14 0 17
4  Francja 6 8 0 14
 Serbia 5 9 0 14
5  Rosja 7 3 0 10
6  Wielka Brytania 5 4 0 9
 Kanada 0 9 0 9
7  Austria 1 7 0 8
8  Polska 0 7 0 7
9  Szwajcaria 4 2 0 6
 Słowacja 0 6 0 6
10  Argentyna 4 1 0 5
 Niemcy 2 3 0 5
11  Szwecja 1 3 0 4
 Brazylia 1 3 0 4
12  Chorwacja 3 0 0 3
 Australia 1 2 0 3
 Indie 0 2 1 3
 Południowa Afryka 0 3 0 3
13  Belgia 0 2 0 2
 Urugwaj 0 2 0 2
 Bahamy 0 1 1 2
14  Chile 1 0 0 1
 Cypr 1 0 0 1
 Ukraina 1 0 0 1
 Białoruś 0 1 0 1
 Izrael 0 1 0 1
 Łotwa 0 1 0 1
 Zimbabwe 0 1 0 1

Zobacz też[edytuj]

Bibliografia[edytuj]