Warszawa Zachodnia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Warszawa Zachodnia
Ilustracja
Dworzec od strony Alei Jerozolimskich
Państwo

 Polska

Województwo

 mazowieckie

Miejscowość

Warszawa

Lokalizacja

Wola, Ochota

Zarządca

PKP PLK

Liczba pasażerów (2018)

14 673 tys.[1]

Dane techniczne
Liczba peronów

9

Liczba krawędzi
peronowych

18

Kasy

T

Linie kolejowe
Położenie na mapie Warszawy
Mapa konturowa Warszawy, po lewej znajduje się punkt z opisem „Warszawa Zachodnia”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum na prawo znajduje się punkt z opisem „Warszawa Zachodnia”
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa konturowa województwa mazowieckiego, w centrum znajduje się punkt z opisem „Warszawa Zachodnia”
Ziemia52°13′08″N 20°57′38″E/52,218889 20,960556
Strona internetowa
Perony dworca w 1944 podczas deportacji mieszkańców Warszawy do obozu w Pruszkowie
Hala główna dworca

Warszawa Zachodnia – jedna z najważniejszych stacji kolejowych w Warszawie, znajdująca się na linii średnicowej, na zachód od stacji Warszawa Centralna, w pobliżu ronda Zesłańców Syberyjskich.

Według klasyfikacji PKP ma najwyższą kategorię dworca Premium[2]. W obrębie kompleksu dworcowego znajduje się również dworzec autobusowy i biurowiec, w którym siedzibę ma PKP, PKP Intercity i PKP Informatyka.

Historia[edytuj | edytuj kod]

W rejonie ulicy Tunelowej na przełomie XIX i XX w. zbudowano parowozownię z żurawiem i obrotnicą oraz składy węgla. Infrastruktura ta była związana z ówczesną stacją towarową Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej położoną bardziej na wschód, później przekształconą w stację Warszawa Główna Osobowa[3].

Stacja Warszawa Zachodnia powstała w ramach przebudowy linii średnicowej prowadzonej w latach 1919–1933[4]. Początkowo nosiła nazwę Warszawa Czyste[5].

W czasie okupacji niemieckiej 4 marca 1944 roku oddział Kedywu Armii Krajowej przeprowadził na dworcu akcję „Panienka” – zamach na Karla Schmalza, dowódcę posterunku Bahnschutzpolizei znajdującego się na dworcu[6].

Podczas powstania warszawskiego i po jego zakończeniu z Dworca Zachodniego odchodziła większość transportów, którymi Niemcy przewozili warszawiaków do obozów w Pruszkowie i Ursusie[4]. Ruch na dworcu przywrócono w lutym 1945[7].

Po wojnie dworzec nie rozwijał się i pełnił podrzędną rolę. Jego zabudowa była traktowana jako prowizoryczna. W połowie lat 60. XX w. planowano jego modernizację z budową nowego budynku dworca i nastawni. W 1965 ogłoszono konkurs, ale ostatecznie zrealizowano tylko wieżę nastawni, starą nastawnię przeznaczając na potrzeby gospodarcze[8]. Dopiero w latach 70. XX w. połączono perony tunelem podziemnym z przystankiem Warszawskiej Kolei Dojazdowej, a w roku 1980 zintegrowano z Dworcem Autobusowym[4].

16 czerwca 2011 PKP i słowackie przedsiębiorstwo HB Reavis podpisały umowę na budowę nowego budynku dworcowego wraz z kompleksem biurowców West Station w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego[4][9].

20 maja 2012 pobliski przystanek Warszawa Wola na linii obwodowej został formalnie włączony do stacji Warszawa Zachodnia jako peron nr 8[10]. Od 19 grudnia 2021 nosi numer 9[11].

Pod koniec 2014 roku rozpoczęto budowę dworca po stronie południowej stacji (od strony Alei Jerozolimskich)[9]. 9 grudnia 2015 dworzec ten został otwarty[12][13]. Pod koniec października otwarty został pierwszy z 2 planowanych biurowców West Station[14], a w grudniu swoje siedziby przeniosły do niego PKP, PKP Intercity i PKP Informatyka[15].

22 czerwca 2017 PKP PLK podpisało z Torprojektem umowę na projekt gruntownej przebudowy stacji[16], które obejmuje m.in. poszerzenie przejścia podziemnego z 8 do 60 metrów i przedłużenie go do peronu na linii obwodowej (peron 9), budowę nowego peronu, zlokalizowanie tam nowej hali z poczekalnią, kasami i sklepami, całkowite zadaszenie i wymianę nawierzchni peronów oraz instalację tam schodów ruchomych i wind[17]. 7 lipca 2020 podpisano umowę na realizację prac budowlanych z przedsiębiorstwem Budimex[18][19]. Prace budowlane rozpoczęły się w październiku 2020[20], a ich zakończenie zaplanowano do końca 2024[21].

Infrastruktura[edytuj | edytuj kod]

Dworzec kolejowy od strony południowej[edytuj | edytuj kod]

Od końca 2015 funkcjonuje dworzec położony po południowej stronie stacji kolejowej (na Ochocie) od strony Alei Jerozolimskich (pod numerem 142)[22]. Znajduje się w nim 6 stanowisk kasowych, biletomaty, bankomaty, poczekalnia, przechowalnia bagażu, toalety, pokój dla matki z dzieckiem, Punkt Obsługi Pasażera ZTM część handlowo-usługowa. Przed dworcem dodatkowo powstała strefy postojowe typu kiss&ride. Dworzec znajduje na poziomie -1, a jego powierzchnia wynosi 1300 m²[9][23][12][24].

Dworzec kolejowy od strony północnej (wyburzony)[edytuj | edytuj kod]

Dworzec od strony ulicy Tunelowej

Po północnej stronie stacji kolejowej (na Woli) od strony ul. Tunelowej (pod numerem 6), znajdował się stary budynek dworca, w którym dla pasażerów dostępne były kasy biletowe, informacja, toaleta, kiosk, pomieszczenie ochrony, bankomat i automat z napojami[25]. Powierzchnia dworca wynosiła 400 m²[23]. Na terenie dworca była możliwość skorzystania z bezpłatnego internetu bezprzewodowego[26]. Budynek został zamknięty w 2021 r. i wyburzony w ramach przebudowy dworca[27].

Perony i tunel[edytuj | edytuj kod]

Widok ogólny torów i peronów stacji
Peron 9 na linii obwodowej
Jedna z nastawni wykonawczych stacji

Znajduje się tutaj 9 peronów: 8 z nich znajduje się pomiędzy ul. Tunelową a Al. Jerozolimskimi. Pod 8 pierwszymi peronami znajduje się tunel łączący oba dworce[25]. Schody z peronów do tunelu pozbawione są ułatwień dla niepełnosprawnych[28][29]. W tunelu przy wejściu na peron nr 2 znajduje się kasownik biletów ZTM[30].

Peron nr 9 znajduje się pomiędzy ul. Tunelową i al. Prymasa Tysiąclecia, dojście do niego możliwe jest jedynie w poziomie szyn[31].

Peron nr 1 (WKD) znajduje się na wysokości 400 mm nad poziomem główki szyny[32], perony o numerach od 2 do 8 na wysokości 860 mm, a peron nr 9 na wysokości 830 mm[31]. Na peronie WKD znajduje się automat biletowy WKD[30].

Obiekty zabytkowe[edytuj | edytuj kod]

W rejonie stacji znajduje się kilka budynków wpisanych w latach 2012–2016 do gminnej ewidencji zabytków: zespół parowozowni Warszawa Zachodnia (ul. Tunelowa 2A), budynek magazynowy DŻWW (ul. Tunelowa 2A), budynek techniczny parowozowni DŻWW (ul. Tunelowa 2B), budynek warsztatowy (ul. Tunelowa 5)[33], nastawnia dysponująca WZD (ul. Tunelowa 8), budynek dawnej nastawni kolejowej (ul. Tunelowa 2). Obie nastawnie zostały wpisane również do rejestru zabytków – stara pod numerem A-1457 z 2018-09-25, nowa A-1725 z 2022-09-22[8]. Ponadto w pobliżu stacji znajduje się kilka wpisanych do rejestru zabytków schronów bojowych Ringstand 58c z 1944[33].

Nastawnię dysponującą WKZ zaprojektowano w 1965 w Biurze Projektów Kolejowych w stylu modernistycznym. Zastąpiła nastawnię z lat 30. XX w. Nastawnia jest wieżą. Główne pomieszczenie ma kształt spłaszczonego cylindra o średnicy ok. 12 m osadzonego na dziesięciometrowym wsporniku, do którego przylega klatka schodowa[8].

Dworzec autobusowy[edytuj | edytuj kod]

Częścią kompleksu Dworca Zachodniego był Centralny Dworzec Autobusowy PKS zaprojektowany przez Zygmunta Kłopockiego[34]. Właścicielem i operatorem dworca jest przedsiębiorstwo Polonus. Dworzec posiada 11 stanowisk odjazdowych dla autobusów, dodatkowo znajdują się w nim m.in. kasy biletowe, informacja, przechowalnia bagażu, punkty gastronomiczne, usługowe i handlowe, punkt pocztowy, toalety oraz hostel[25][35].

W 2018 roku z dworca odjechało 130 tys. autobusów, z których skorzystało 3 mln podróżnych[36].

Kompleks biurowy West Station[edytuj | edytuj kod]

Kompleks biurowy West Station

W bezpośrednim sąsiedztwie stacji, przy Al. Jerozolimskich 142a w latach 2016−2017 powstał kompleks biurowy West Station[37]. Swoje siedziby mają w nim m.in.: PKP, PKP Intercity i PKP Informatyka[14][15]. Budynek posiada bezpośrednie połączenie z dworcem kolejowym na poziomie -1[38].

Ruch pociągów[edytuj | edytuj kod]

W 2017 roku stacja obsługiwała około 1 tys. pociągów i 60 tys. pasażerów dziennie, co czyniło ją najbardziej obciążoną stacją w Polsce[16].

Regionalnych i aglomeracyjnych[edytuj | edytuj kod]

Przewoźnik Linia Trasa
KM R1 Warszawa Wschodnia (pozostałe kursy) – Warszawa Główna (wybrane kursy) – Warszawa ZachodniaSkierniewice [39]
R2 Warszawa ZachodniaWarszawa WschodniaŁuków [39]
R3 Warszawa GłównaWarszawa ZachodniaKutnoGostyninPłock [39]
R6 Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia - Tłuszcz [40]
R7 Warszawa ZachodniaWarszawa WschodniaDęblin [39]
R8 Warszawa Wschodnia (pozostałe kursy) – Warszawa Główna (wybrane kursy) – Warszawa ZachodniaSkarżysko-Kamienna [39]
R9 Warszawa Główna (wybrane kursy) – Warszawa ZachodniaWarszawa GdańskaDziałdowo [39]
SKM S1 OtwockWarszawa ŚródmieścieWarszawa ZachodniaPruszków [41]
S2 Sulejówek MiłosnaWarszawa ŚródmieścieWarszawa ZachodniaWarszawa Lotnisko Chopina [42]
S3 RadzyminLegionowo - Warszawa GdańskaWarszawa Zachodnia [43]
WKD WKD Warszawa Śródmieście WKDWarszawa Zachodnia WKDGrodzisk Mazowiecki Radońska / Milanówek Grudów [44]

Dalekobieżnych[edytuj | edytuj kod]

Na stacji zatrzymują się:

Powiązania komunikacyjne[edytuj | edytuj kod]

Po południowej stronie dworca znajduje się przystanek ZTM Dworzec Zachodni, a po stronie północnej znajduje się przystanek Dworzec Zachodni (Tunelowa). Po stronie południowej znajduje się również postój taksówek. Po obu stronach dworca znajdują się parkingi[47][25].

Plany na przyszłość[edytuj | edytuj kod]

Remont stacji w 2021

Władze Warszawy zaplanowały, aby podczas budowy linii tramwajowej z Wilanowa do Dworca Zachodniego powstał tunel tramwajowy pod dworcem i torami. Długość tunelu ma wynieść 850–1000 m, a przystanki mają znaleźć się po obu stronach torów kolejowych[48]. W podpisanej 7 lipca 2020 umowie na kompleksową przebudowę stacji zakresem prac objęto budowę tunelu tramwajowego pod stacją, podziemnego przystanku tramwajowego w stanie surowym między linią kolejową a Alejami Jerozolimskimi, wraz z przejściem podziemnym łączącym przystanek ze stacją[18]. Planowany przystanek miał być podobny do stacji metra z peronami tramwajowymi znajdującymi się bardzo blisko peronów przystanku WKD na poziomie –2, a na poziomie –1 zaplanowano powstanie korytarza łączącego wszystkie perony[18]. 20 lutego 2024 podpisano umowę na budowę trasy tramwajowej w ciągu ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r., tunelu tramwajowego pod parkiem Pięciu Sióstr i Alejami Jerozolimskimi oraz wyposażenie pierwszego przystanku tramwajowego położonego między linią kolejową a Alejami Jerozolimskimi[49].

Właściciel dworca autobusowego – przedsiębiorstwo Polonus również planuje budowę nowego dworca autobusowego[50].

W przeszłości planowano, że pod stacją kolejową znajdzie się również stacja metra planowanej linii M3[51], jednakże później zaniechano tych planów[52].

Ruch pasażerski[edytuj | edytuj kod]

Rok Wymiana roczna Wymiana pasażerska na dobę miejsce w Polsce
2017[53] 15 100 000 41 400 6
2018[54] 14 700 000 40 200 8
2019[53] 13 700 000 37 600 8
2020[53] 8 600 000 23 400 6
2021[53] 8 000 000 22 000 8
2022[55] 10 800 000 29 500 10

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Michał Szymajda: Najwięcej pasażerów w Polsce na Warszawie Śródmieście. rynek-kolejowy.pl. [dostęp 2018-08-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-08-24)].
 2. [1], l.p. 502
 3. Historia dworca Warszawa Główna [online], Stacja Muzeum [dostęp 2020-07-04] [zarchiwizowane z adresu 2020-07-04].
 4. a b c d Dworzec Warszawa Zachodnia. siskom.waw.pl. [dostęp 2015-10-21]. (pol.).
 5. Krótka historia kolei w Warszawie [online], warszawa1939.
 6. Strzembosz 1983 ↓.
 7. Jan Górski: Warszawa w latach 1944–1949. Odbudowa. Warszawa: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1988, s. 257. ISBN 83-01-05901-X.
 8. a b c Nastawnia dysponująca WZD w rejestrze zabytków [online], Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, 23 sierpnia 2023 [dostęp 2023-09-01].
 9. a b c Warszawa Zachodnia. Nowy dworzec kolejowy w Warszawie i nowe biurowce. muratorplus.pl. [dostęp 2015-10-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-10-21)].
 10. Pożegnanie przystanku Warszawa Wola. plk-sa.pl, 2012-05-18. [dostęp 2012-05-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-07-27)]. (pol.).
 11. WTP, Nowy rozkład jazdy pociągów od 12 grudnia [online], 7 grudnia 2021 [dostęp 2022-08-30] [zarchiwizowane z adresu 2021-12-20].
 12. a b Nowy dworzec Warszawa Zachodnia (zdjęcia). rynek-kolejowy.pl, 2015-12-09. [dostęp 2015-12-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-01-20)]. (pol.).
 13. Nowy dworzec Warszawa Zachodnia otwarty dla pasażerów. kurier-kolejowy.pl, 2015-12-09. [dostęp 2015-12-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-12-10)].
 14. a b Biurowiec przy Warszawie Zachodniej gotowy. Tu trafią spółki PKP. transport-publiczny.pl, 2016-10-28. [dostęp 2016-10-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-31)].
 15. a b Co po siedzibach PKP SA i Informatyka? Są pierwsi chętni. rynek-kolejowy.pl, 2017-01-17. [dostęp 2017-01-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-08-24)].
 16. a b NowyRozpoczyna się projektowanie nowej Warszawy Zachodniej. rynek-kolejowy.pl, 2017-08-07. [dostęp 2017-06-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-08-24)]. (pol.).
 17. Jarosław Osowski: Poślizg na kolei. Nie będzie remontu Dworca Zachodniego w przyszłym roku. 2018-12-29. [dostęp 2019-01-20].
 18. a b c Witold Urbanowicz: Wielka umowa na Warszawę Zachodnią za 2,4 mld zł podpisana! Będzie tunel tramwajowy. 2020-07-07. [dostęp 2024-02-21].
 19. Telewizja Polska S.A, Remont na dworcu Warszawa Zachodnia. Dziś otwarcie nowego peronu [online], warszawa.tvp.pl [dostęp 2022-05-18] (pol.).
 20. Warszawa Zachodnia: Zaczyna się demontaż wiat. rynek-kolejowy.pl, 2020-10-24. [dostęp 2024-02-21].
 21. Witold Urbanowicz: Warszawa Zachodnia z aneksem. 2023-11-28. [dostęp 2024-02-21].
 22. Warszawa Zachodnia - informacje dla podróżnych [online], PKP SA.
 23. a b Nowa Warszawa Zachodnia przed Bożym Narodzeniem. inforail.pl, 2015-10-20. [dostęp 2015-10-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-10-21)].
 24. POP na nowym Dworcu Zachodnim. inforail.pl, 2015-12-14. [dostęp 2015-12-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-12-18)].
 25. a b c d Warszawa Zachodnia [online], pkpsa.pl [dostęp 2018-06-20] (pol.).
 26. Warszawa Zachodnia [online], pkpsa.pl [dostęp 2018-06-28] (pol.).
 27. Przebudowa Warszawy Zachodniej: Zmiany od strony Tunelowej – tunel bez przejścia, dworzec do zamknięcia [online], www.transport-publiczny.pl [dostęp 2022-05-18] (pol.).
 28. Lista punktów - Warszawska Mapa Barier - Part 22. mapabarier.siskom.waw.pl. [dostęp 2014-09-16]. (pol.).
 29. Lista punktów - Warszawska Mapa Barier - Part 22. mapabarier.siskom.waw.pl. [dostęp 2014-09-16]. (pol.).
 30. a b Warszawa Zachodnia WKD. wkd.com.pl. [dostęp 2014-09-16]. (pol.).
 31. a b Wykaz peronów. plk-sa.pl, 2014-04-30. [dostęp 2014-09-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-10-22)]. (pol.).
 32. Prace remontowe WKD w 2012 roku. obiektyw.info, 2012-03-27. [dostęp 2014-09-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-09-13)].
 33. a b Gminna ewidencja zabytków m.st. Warszawy [online], Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków.
 34. Krystyna Krzyżakowa: Warszawskie osiągnięcia [w:] Kalendarz Warszawski'88. Warszawa: Krajowa Agencja Wydawnicza, 1987, s. 148. ISBN 83-03-01684-9.
 35. Działalność Dworcowa. pkspolonus.pl. [dostęp 2017-10-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-08-24)].
 36. Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia z rekordowymi wynikami [online], www.transport-publiczny.pl [dostęp 2019-03-15] (pol.).
 37. West Station I-II. [w:] HB Reavis Poland Sp. z o.o. [on-line]. hbreavis.com. [dostęp 2021-09-13].
 38. Witold Urbanowicz: Warszawa Zachodnia – dworzec połączony z biurowcem. transport-publiczny.pl, 2016-11-16. [dostęp 2016-11-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-16)].
 39. a b c d e f Numeracja relacji pociągów wg obowiązującego rozkładu jazdy w 2014 roku. mazowieckie.com.pl. [dostęp 2014-09-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-08-24)].
 40. Warszawa Zachodnia w internetowym rozkładzie jazdy PKP – rozklad-pkp.pl (odjazdy)
 41. Szybka Kolej Miejska w Warszawie - Trasa S1 - Schemat. skm.warszawa.pl. [dostęp 2014-09-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-09-29)]. (pol.).
 42. Szybka Kolej Miejska w Warszawie - Trasa S1 - Schemat. skm.warszawa.pl. [dostęp 2014-09-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-10-04)]. (pol.).
 43. Szybka Kolej Miejska w Warszawie - Trasa S3 - Schemat. skm.warszawa.pl. [dostęp 2022-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-17)]. (pol.).
 44. Linia kolejowa WKD. wkd.com.pl. [dostęp 2014-09-17]. (pol.).
 45. Rozkład jazdy pociągów ŁKA ważny od 16 października do 10 grudnia 2016
 46. Warszawa Zachodnia w internetowym rozkładzie jazdy PKP – rozklad-pkp.pl (odjazdy)
 47. Komunikacja w dzień - Bielany, Żoliborz, Bemowo, Wola, Ochota, Włochy, Ursus. ztm.waw.pl. [dostęp 2014-09-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-09-20)]. (pol.).
 48. Warszawa schowa tramwaj do tunelu przy Dworcu Zachodnim. transport-publiczny.pl, 2015-06-17. [dostęp 2015-10-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-10-21)].
 49. Witold Urbanowicz: Jest umowa na budowę tramwaju do Dw. Zachodniego. Koniec budowy w 2026 r.. 2024-02-20. [dostęp 2024-02-21].
 50. Martyn Janduła: Polonus chce dotrzymać kroku kolejarzom. Postawi nową Warszawę Zachodnią. transport-publiczny.pl, 2017-04-10. [dostęp 2017-04-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-08-24)].
 51. Warszawa: Tunelowa zmieni swój charakter. Dworzec pozostanie. transport-publiczny.pl, 2016-03-01. [dostęp 2016-03-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-05)].
 52. Witold Urbanowicz: Jak III linia metra ponownie stała się III linią metra. transport-publiczny.pl, 2016-08-11. [dostęp 2016-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-08-11)].
 53. a b c d Urząd Transportu Kolejowego, Przewozy pasażerskie [online], Portal statystyczny UTK [dostęp 2023-02-20] (pol.).
 54. Wymiana pasażerska na stacjach w Polsce w 2018 r. [online], Urząd Transportu Kolejowego [dostęp 2020-01-30].
 55. Urząd Transportu Kolejowego: Wymiana pasażerska - Dane o stacjach 2022. [dostęp 2023-09-17].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

 • Tomasz Strzembosz: Akcje zbrojne podziemnej Warszawy 1939–1944. Warszawa: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1983. ISBN 83-06-00717-4.
Warszawa Zachodnia
Linia 1 Warszawa Zachodnia – Katowice (3,082 km)
odległość: 3,722 km
Linia 2 Warszawa Zachodnia – Terespol (-2,619 km)
odległość: 2,619 km
Linia 3 Warszawa Zachodnia – Kunowice (3,082 km)
odległość: 3,722 km
Linia 8 Warszawa Zachodnia – Kraków Główny (3,082 km)
odległość: 3,085 km
Linia 20 Warszawa Główna TowarowaWarszawa Praga (4,360 km)
Warszawa Czyste
odległość: 1,186 km
odległość: 0,914 km
Linia 23 Warszawa Główna – Warszawa Zachodnia (2,640 km)
Warszawa Główna
odległość: 1,213 km
Linia 42 Warszawa GłównaWarszawa Szczęśliwice (3,083 km)
Warszawa Główna
odległość: 1,213 km
odległość: 1,186 km
Linia 46 Warszawa Zachodnia – Warszawa Czyste (3,366 km)
odległość: 1,186 km
Linia 447 Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki (3,082 km)
odległość: 3,722 km
Linia 448 Warszawa Zachodnia – Warszawa Rembertów (-2,396 km)
odległość: 1,488 km
Linia 918 Warszawa Zachodnia – Warszawa Bema (3,350 km)
odległość: 1,466 km
Linia 919 Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota Postojowa (3,208 km)
odległość: 1,399 km