Medaliści Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lista ta przedstawia wszystkich medalistów Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012, odbywających się w Londynie, w dniach 27 lipca – 12 sierpnia.

Około 10 500 sportowców rywalizowało w 26 dyscyplinach i 302 konkurencjach. Reprezentacje: Bahrajnu[1], Botswany[2], Cypru[3], Czarnogóry[4], Gabonu[2], Grenady[5] oraz Gwatemali[6] zdobyły w Londynie swoje pierwsze olimpijskie medale w historii.

W boksie, judo, taekwondo i zapasach zawodnicy otrzymali dwa brązowe medale w każdej kategorii wagowej. Dwa srebrne medale (nie przyznano brązowego medalu) zostały przyznane za remis i drugie miejsce podczas pływania stylem dowolnym mężczyzn na dystansie 200 metrów oraz 100 metrów stylem motylkowym. Dwa brązowe medale zostały przyznane za trzecie miejsce w męskich zawodach rowerowych, trzy brązowe medale zostały przyznane za potrójne trzecie miejsce w skoku wzwyż mężczyzn.

Po zakończeniu igrzysk, zdyskwalifikowano zwyciężczynię w pchnięciu kulą kobiet, Nadzieję Astapczuk i odebrano jej złoty medal. W związku z tym, złoto otrzymała reprezentantka Nowej Zelandii, srebro Rosjanka, a brąz Chinka.

Medal (brązowy) odebrano także uzbeckiemu zapaśnikowi, Soslanowi Tigiyevowi[7].

Spis treści

Badminton[edytuj | edytuj kod]

Lin Dan – złoty medalista w grze pojedynczej mężczyzn (badminton)
Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Gra pojedyncza mężczyzn Chińska Republika Ludowa Lin Dan (CHN) Malezja Lee Chong Wei (MYS) Chińska Republika Ludowa Chen Long (CHN)
Gra pojedyncza kobiet Chińska Republika Ludowa Li Xuerui (CHN) Chińska Republika Ludowa Wang Yihan (CHN) Indie Saina Nehwal (IND)
Gra podwójna mężczyzn Chińska Republika Ludowa Cai Yun
Chińska Republika Ludowa Fu Haifeng (CHN)
Dania Mathias Boe
Dania Carsten Mogensen (DNK)
Korea Południowa Jung Jae-sung
Korea Południowa Lee Yong-dae (KOR)
Gra podwójna kobiet Chińska Republika Ludowa Tian Qing
Chińska Republika Ludowa Zhao Yunlei (CHN)
Japonia Mizuki Fujii
Japonia Reika Kakiiwa (JPN)
Rosja Walerija Sorokina
Rosja Nina Wisłowa (RUS)
Gra mieszana Chińska Republika Ludowa Zhang Nan
Chińska Republika Ludowa Zhao Yunlei (CHN)
Chińska Republika Ludowa Xu Chen
Chińska Republika Ludowa Ma Jin (CHN)
Dania Joachim Fischer
Dania Christinna Pedersen (DNK)

Boks[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
waga papierowa Chińska Republika Ludowa Zou Shiming (CHN) Tajlandia Kaeo Pongprayoon (THA) Irlandia Paddy Barnes (IRL)
Rosja Dawid Ajrapetian (RUS)
waga musza Kuba Robeisy Ramírez (CUB) Mongolia Njambajaryn Tögscogt (MNG) Rosja Misza Ałojan (RUS)
Irlandia Michael Conlan (IRL)
waga kogucia Wielka Brytania Luke Campbell (GBR) Irlandia John Joe Nevin (IRL) Kuba Lázaro Álvarez (CUB)
Japonia Satoshi Shimizu (JPN)
waga lekka Ukraina Wasyl Łomaczenko (UKR) Korea Południowa Han Soon-chul (KOR) Kuba Yasniel Toledo (CUB)
Litwa Evaldas Petrauskas (LTU)
waga lekkopółśrednia Kuba Roniel Iglesias (CUB) Ukraina Denys Berinczyk (UKR) Meksyk Vincenzo Mangiacapre (MEX)
Mongolia Uranczimegijn Mönch-Erden (MGL)
waga półśrednia Kazachstan Seryk Säpijew (KAZ) Wielka Brytania Fred Evans (GBR) Ukraina Taras Szełestiuk (UKR)
Rosja Andriej Zamkowoj (RUS)
waga średnia Japonia Ryōta Murata (JPN) Brazylia Esquiva Falcão Florentino (BRA) Wielka Brytania Anthony Ogogo (GBR)
Uzbekistan Abbos Atoyev (UZB)
waga półciężka Rosja Jegor Miechoncew (RUS) Kazachstan Ädylbek Nijazymbetow (KAZ) Brazylia Yamaguchi Falcão (BRA)
Ukraina Ołeksandr Hwozdyk (UKR)
waga ciężka Ukraina Ołeksandr Usyk (UKR) Włochy Clemente Russo (ITA) Bułgaria Terweł Pulew (BUL)
Azerbejdżan Teymur Məmmədov (AZE)
waga superciężka Wielka Brytania Anthony Joshua (GBR) Włochy Roberto Cammarelle (ITA) AzerbejdżanMəhəmmədrəsul Məcidov (AZE)
KazachstanIwan Dyczko (KAZ)

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
waga musza Wielka Brytania Nicola Adams (GBR) Chińska Republika Ludowa Ren Cancan (CHN) Indie Mary Kom (IND)
Stany Zjednoczone Marlen Esparza (USA)
waga lekka Irlandia Katie Taylor (IRL) Rosja Sofja Oczigawa (RUS) Tadżykistan Mawzuna Czorijewa (TJK)
Brazylia Adriana Araújo (BRA)
waga średnia Stany Zjednoczone Claressa Shields (USA) Rosja Nadieżda Torłopowa (RUS) Kazachstan Marina Wolnowa (KAZ)
Chińska Republika Ludowa Li Jinzi (CHN)

Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Gimnastyka sportowa[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Ćwiczenia wolne Chińska Republika Ludowa Zou Kai 15.833 Japonia Kōhei Uchimura 15.766 Rosja Dienis Ablazin 15.666
Ćwiczenia na koniu z łękami Węgry Krisztián Berki 16.066 Wielka Brytania Louis Smith 16.066 Wielka Brytania Max Whitlock 15.600
Ćwiczenia na kółkach Brazylia Arthur Zanetti 15.900 Chińska Republika Ludowa Chen Yibing 15.800 Włochy Matteo Morandi 15.733
Ćwiczenia na poręczach Chińska Republika Ludowa Feng Zhe 15.966 Niemcy Marcel Nguyen 15.800 Francja Hamilton Sabot 15.566
Ćwiczenia na drążku Holandia Epke Zonderland 16.533 Niemcy Fabian Hambüchen 16.400 Chińska Republika Ludowa Zou Kai 16.366
Skoki Korea Południowa Yang Hak-seon 16.533 Rosja Dienis Ablazin 16.399 Ukraina Ihor Radiwiłow 16.316
Wielobój indywidualny Japonia Kōhei Uchimura 92.690 Niemcy Marcel Nguyen 91.031 Stany Zjednoczone Danell Leyva 90.698
Wielobój drużynowy  Chiny
Chen Y., Feng Z., Guo W.,
Zhang Ch., Zou K.
275.977  Japonia
R. Katō, K. Tanaka, Y. Tanaka,
K. Uchimura, K. Yamamuro
271.952  Wielka Brytania
S. Oldham, D. Purvis, L. Smith,
K. Thomas, M. Whitlock
271.771

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Medalistki ćwiczeń na poręczach
Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Ćwiczenia wolne Stany Zjednoczone Alexandra Raisman 15.600 Rumunia Catalina Ponor 15.200 Rosja Alija Mustafina 14.900
Ćwiczenia na poręczach Rosja Alija Mustafina 16.133 Chińska Republika Ludowa He Kexin 15.933 Wielka Brytania Elizabeth Tweddle 15.916
Ćwiczenia na równoważni Chińska Republika Ludowa Deng Linlin 15.600 Chińska Republika Ludowa Sui Lu 15.500 Stany Zjednoczone Alexandra Raisman 15.066
Skoki Rumunia Sandra Izbașa 15.191 Stany Zjednoczone McKayla Maroney 15.083 Rosja Marija Pasieka 15.050
Wielobój indywidualny Stany Zjednoczone Gabrielle Douglas 62.232 Rosja Wiktorija Komowa 61.973 Rosja Alija Mustafina 59.566
Wielobój drużynowy  Stany Zjednoczone
G. Douglas, Mc K. Maroney, A. Raisman,
K. Ross, J. Wieber
183.596  Rosja
K. Afanasjewa, A. Griszyna, W. Komowa,
A. Mustafina, M. Pasieka
178.530  Rumunia
D. L. Bulimar, D. M. Chelaru,
L. A. Iordache, S. Izbașa, C. Ponor
176.414

Gimnastyka artystyczna[edytuj | edytuj kod]

Rosyjska drużyna w gimnastyce artystycznej po zdobyciu złotego medalu
Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Wielobój indywidualny Rosja Jewgienija Kanajewa 116.900 Rosja Darja Dmitrijewa 114.500 Białoruś Liubou Czarkaszyna 111.700
Zawody drużynowe  Rosja
A. Blizniuk, U. Donskowa,
K. Dudkina, A. Makarienko,
A. Nazarienko, K. Siewastjanowa
57.000  Białoruś
M. Hanczarowa, A. Iwankowa,
N. Leszczyk, A. Narkiewicz,
K. Sankowicz, A. Tumiłowicz
55.500  Włochy
E. Blanchi, R. Laurito,
M. Pagnini, E. Santoni,
A. Savrajuk, A. Stefanescu
55.450

Skoki na trampolinie[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Mężczyźni Chińska Republika Ludowa Dong Dong 62.990 Rosja Dmitrij Uszakow 61.769 Chińska Republika Ludowa Lu Chunlong 61.319
Kobiety Kanada Rosannagh MacLennan 57.305 Chińska Republika Ludowa Huang Shanshan 56.730 Chińska Republika Ludowa He Wenna 55.950

Hokej na trawie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Niemcy
Maximilian Müller
Martin Häner
Oskar Deecke
Christopher Wesley
Moritz Fürste
Tobias Hauke
Jan Philipp Rabente
Benjamin Weß
Timo Weß
Oliver Korn
Christopher Zeller
Max Weinhold
Matthias Witthaus
Florian Fuchs
Philipp Zeller
Thilo Stralkowski
 Holandia
Jaap Stockmann
Klaas Vermeulen
Marcel Balkestein
Wouter Jolie
Billy Bakker
Roderick Weusthof
Robbert Kemperman
Sander Baart
Teun de Nooijer
Floris Evers
Bob de Voogd
Sander de Wijn
Rogier Hofman
Robert van der Horst
Valentin Verga
Mink van der Weerden
 Australia
Jamie Dwyer
Liam De Young
Simon Orchard
Glenn Turner
Christopher Ciriello
Matthew Butturini
Mark Knowles
Russell Ford
Edward Ockenden
Joel Carroll
Matt Gohdes
Timothy Deavin
Matthew Swann
Nathan Burgers
Kieran Govers
Fergus Kavanagh

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Holenderki cieszące się po zdobyciu złotego medalu w hokeju na trawie
Złoto Srebro Brąz
 Holandia
Joyce Sombroek
Kitty van Male
Carlien Dirkse van den Heuvel
Kelly Jonker
Maartje Goderie
Lidewij Welten
Caia can Maaskker
Maartje Paumen
Naomi van As
Ellen Hoog
Sophie Polkamp
Kim Lammers
Eva de Goede
Marilyn Agliotti
Merel de Blaeij
Margot van Geffen
 Argentyna
Laura Del Colle
Rosario Luchetti
Macarena Rodriguez Perez
Martina Cavallero
Luciana Aymar
Carla Rebecchi
Delfina Merino
Florencia Habif
Rocio Sanchez Moccia
Daniela Sruoga
Sofia Maccari
Mariela Scarone
Silvina D’Elia
Noel Barrionuevo
Josefina Sruoga
Florencia Mutio
 Wielka Brytania
Elizabeth Storry
Emily Maguire
Laura Unsworth
Crista Cullen
Hannah Macleod
Anne Panter
Helen Richardson
Kate Walsh
Chloe Walsh
Laura Bartlett
Alex Danson
Georgie Twigg
Ashleigh Ball
Sally Walton
Nicola White
Sarah Thomas

Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Rezultat Srebro Rezultat Brąz Rezultat
Skoki indywidualnie Szwajcaria Steve Guerdat Holandia Gerco Schröder Irlandia Cian O’Connor
Skoki drużynowe  Wielka Brytania
Scott Brash
Peter Charles
Ben Maher
Nick Skelton
8 + 0  Holandia
Marc Houtzager
Gerco Schröder
Maikel Van Der Vleuten
Jur Vrieling
8 + 4  Arabia Saudyjska
Ramzy Al Duhami
Kamal Bahamdan
Abdullah Waleed Sharbatly
Książę Abdullah Al Saud
14
Ujeżdżenie indywidualnie Wielka Brytania Charlotte Dujardin 90.089 Holandia Adelinde Cornelissen 88.196 Wielka Brytania Laura Bechtolscheimer 84.339
Ujeżdżenie drużynowe  Wielka Brytania
Carl Hester
Laura Bechtolsheimer
Charlotte Dujardin
79.979  Niemcy
Dorothee Schneider
Kristina Sprehe
Helen Langehanenberg
78.216  Holandia
Anky van Grunsven
Edward Gal
Adelinde Cornelissen
77.124
WKKW indywidualnie Niemcy Michael Jung 40.60 Szwecja Sara Algotsson Ostholt 43.30 Niemcy Sandra Auffarth 44.80
WKKW drużynowe  Niemcy
Peter Thomsen
Dirk Schrade
Ingrid Klimke
Sandra Auffarth
Michael Jung
119.10  Wielka Brytania
Nicola Wilson
Mary King
Zara Phillips
Kristina Cook
William Fox-Pitt
127.00  Nowa Zelandia
Jonelle Richards
Jonathan Paget
Caroline Powell
Andrew Nicholson
Mark Todd
128.20

Judo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
do 60 kg Rosja Arsen Gałstian (RUS) Japonia Hiroaki Hiraoka (JPN) Brazylia Felipe Kitadai (BRA)
Uzbekistan Rishod Sobirov (UZB)
do 66 kg Gruzja Lasza Szawdatuaszwili (GEO) Węgry Miklós Ungvári (HUN) Korea Południowa Cho Jun-ho (KOR)
Japonia Masashi Ebinuma (JPN)
do 73 kg Rosja Mansur Isajew (RUS) Japonia Riki Nakaya (JPN) Francja Ugo Legrand (FRA)
Mongolia Sajndżarglyn Njam-Oczir (MNG)
do 81 kg Korea Południowa Kim Jae-bum (KOR) Niemcy Ole Bischof (DEU) Rosja Iwan Nifontow (RUS)
Kanada Antoine Valois-Fortier (CAN)
do 90 kg Korea Południowa Song Dae-nam (KOR) Kuba Asley González (CUB) Grecja Ilias Iliadis (GRC)
Japonia Masashi Nishiyama (JPN)
do 100 kg Rosja Tagir Chajbułajew (RUS) Mongolia Najdangijn Tüwszinbajar (MGL) Niemcy Dimitri Peters (DEU)
Holandia Henk Grol (NLD)
powyżej 100 kg Francja Teddy Riner (FRA) Rosja Aleksandr Michajlin (RUS) Brazylia Rafael Silva (BRA)
Niemcy Andreas Tölzer (DEU)

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
do 48 kg Brazylia Sarah Menezes (BRA) Rumunia Alina Alexandra Dumitru (ROU) Węgry Éva Csernoviczky (HUN)
Belgia Charline Van Snick (BEL)
do 52 kg Korea Północna An Kum-ae (PRK) Kuba Yanet Bermoy (CUB) Włochy Rosalba Forciniti (ITA)
Francja Priscilla Gneto (FRA)
do 57 kg Japonia Kaori Matsumoto (JPN) Rumunia Corina Căprioriu (ROU) Stany Zjednoczone Marti Malloy (USA)
Francja Automne Pavia (FRA)
do 63 kg Słowenia Urška Žolnir (SLO) Chińska Republika Ludowa Xu Lili (CHN) Francja Gévrise Émane (FRA)
Japonia Yoshie Ueno (JPN)
do 70 kg Francja Lucie Décosse (FRA) Niemcy Kerstin Thiele (DEU) Holandia Edith Bosch (NLD)
Kolumbia Yuri Alvear (COL)
do 78 kg Stany Zjednoczone Kayla Harrison (USA) Wielka Brytania Gemma Gibbons (GBR) Brazylia Mayra Aguiar (BRA)
Francja Audrey Tcheuméo (FRA)
powyżej 78 kg Kuba Idalys Ortíz (CUB) Japonia Mika Sugimoto (JPN) Chińska Republika Ludowa Tong Wen (CHN)
Wielka Brytania Karina Bryant (GBR)

Kajakarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kajakarstwo klasyczne[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kanadyjki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Rezultat Srebro Rezultat Brąz Rezultat
C-1 200 m Ukraina Jurij Czeban 42.291 Litwa Jewgenij Szuklin 42.729 Rosja Iwan Sztyl 42.853
C-1 1000 m Niemcy Sebastian Brendel 3:47.176 Hiszpania David Cal 3:48.053 Kanada Mark Oldershaw 3:48.502
C-2 1000 m Niemcy Peter Kretschmer
Niemcy Kurt Kuschela
3:33.804 Białoruś Andrej Bahdanowicz
Białoruś Alaksandr Bahdanowicz
3:35.206 Rosja Aleksiej Korowaszkow
Rosja Ilja Pierwuchin
3:36.414

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Rezultat Srebro Rezultat Brąz Rezultat
K-1 200 m Wielka Brytania Ed McKeever 36.246 Hiszpania Saúl Craviotto 36.540 Kanada Mark de Jonge 36.657
K-1 1000 m Norwegia Eirik Verås Larsen 3:26.462 Kanada Adam van Koeverden 3:27.170 Niemcy Max Hoff 3:27.759
K-2 200 m Rosja Jurij Postrigaj
Rosja Aleksandr Djaczenko
33.507 Białoruś Raman Piatruszenka
Białoruś Wadzim Machnieu
34.266 Wielka Brytania Liam Heath
Wielka Brytania Jon Schofield
34.421
K-2 1000 m Węgry Rudolf Dombi
Węgry Roland Kökény
3:09.646 Portugalia Fernando Pimenta
Portugalia Emanuel Silva
3:09.699 Niemcy Martin Hollstein
Niemcy Andreas Ihle
3:10.117
K-4 1000 m  Australia
Tate Smith
Dave Smith
Murray Stewart
Jacob Clear
2:55.085  Węgry
Zoltán Kammerer
Dávid Tóth
Tamás Kulifai
Dániel Pauman
2:55.699  Czechy
Daniel Havel
Lukáš Trefil
Josef Dostál
Jan Štĕrba
2:55.850

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Rezultat Srebro Rezultat Brąz Rezultat
K-1 200 m Nowa Zelandia Lisa Carrington 44.638 Ukraina Inna Osypenko-Radomska 45.053 Węgry Natasa Douchev-Janics 45.128
K-1 500 m Węgry Danuta Kozák 1:51.456 Ukraina Inna Osypenko-Radomska 1:52.685 Południowa Afryka Bridgitte Hartley 1:52.923
K-2 500 m Niemcy Tina Dietze
Niemcy Franziska Weber
1:42.213 Węgry Katalin Kovács
Węgry Natasa Douchev-Janics
1:43.278 Polska Karolina Naja
Polska Beata Mikołajczyk
1:44.000
K-4 500 m  Węgry
Gabriella Szabó
Danuta Kozák
Katalin Kovács
Krisztina Fazekas
1:30.827  Niemcy
Carolin Leonhardt
Franziska Weber
Katrin Wagner-Augustin
Tina Dietze
1:31.298  Białoruś
Iryna Pamiałowa
Nadzieja Papok
Wolha Chudzienka
Maryna Pautaran
1:31.298

Kajakarstwo górskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Rezultat Srebro Rezultat Brąz Rezultat
K-1 Włochy Daniele Molmenti 93.43 Czechy Vavřinec Hradilek 94.78 Niemcy Hannes Aigner 94.92
C-1 Francja Tony Estanguet 97.06 Niemcy Sideris Tasiadis 98.09 Słowacja Michal Martikán 98.31
C-2 Wielka Brytania Timothy Baillie
Wielka Brytania Etienne Stott
106.41 Wielka Brytania David Florence
Wielka Brytania Richard Hounslow
106.77 Słowacja Pavol Hochschorner
Słowacja Peter Hochschorner
108.28

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Rezultat Srebro Rezultat Brąz Rezultat
K-1 Francja Émilie Fer 106.51 Australia Jessica Fox 106.57 Hiszpania Maialen Chourraut 107.90

Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
Jazda indywidualna na czas
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Kristin Armstrong 37:34.82 Niemcy Judith Arndt 37:50.29 Rosja Olga Zabielinska 37:57.35
Wyścig ze startu wspólnego
(szczegóły)
Holandia Marianne Vos 3:35:29 Wielka Brytania Elizabeth Armitstead 3:35:29 Rosja Olga Zabielinska 3:35:31

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
Jazda indywidualna na czas
(szczegóły)
Wielka Brytania Bradley Wiggins 50:39.54 Niemcy Tony Martin 51:21.54 Wielka Brytania Chris Froome 51:47.87
Wyścig ze startu wspólnego
(szczegóły)
Kazachstan Aleksandr Winokurow 5:45:57 Kolumbia Rigoberto Urán 5:45:57 Norwegia Alexander Kristoff 5:46:05

Cycling (track) pictogram.svg Kolarstwo torowe[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Rezultat Srebro Rezultat Brąz Rezultat
Sprint
(szczegóły)
Australia Anna Meares Wielka Brytania Victoria Pendleton Chińska Republika Ludowa Guo Shuang
Keirin
(szczegóły)
Wielka Brytania Victoria Pendleton Chińska Republika Ludowa Guo Shuang Hongkong Lee Wai Sze
Omnium
(szczegóły)
Wielka Brytania Laura Trott 18 pkt Stany Zjednoczone Sarah Hammer 19 pkt Australia Annette Edmondson 24 pkt
Sprint drużynowy
(szczegóły)
 Niemcy
K. Vogel, M. Welte
32.798  Chiny
Gong J., Guo S.
-  Australia
K. McCulloch, A. Meares
32.727
Wyścig drużynowy na 3000 m na dochodzenie
(szczegóły)
 Wielka Brytania
Danielle King, Laura Trott, Joanna Rowsell
3.14.051  Stany Zjednoczone
Sarah Hammer, Dotsie Bausch, Jennie Reed
3.19.727  Kanada
Tara Whitten, Gillian Carleton, Jasmin Glaesser
3.17.915

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Rezultat Srebro Rezultat Brąz Rezultat
Sprint
(szczegóły)
Wielka Brytania Jason Kenny Francja Grégory Baugé Australia Shane Perkins
Keirin
(szczegóły)
Wielka Brytania Chris Hoy Niemcy Maximilian Levy Nowa Zelandia Simon van Velthooven
Holandia Teun Mulder
Omnium
(szczegóły)
Dania Lasse Norman Hansen 27 pkt Francja Bryan Coquard 29 pkt Wielka Brytania Edward Clancy 30 pkt
Sprint drużynowy
(szczegóły)
 Wielka Brytania
P. Hindes, Ch. Hoy, J. Kenny
42.600  Francja
G. Baugé, M. D’Almeida, K. Sireau
43.013  Niemcy
R. Enders, R. Förstemann, M. Levy
43.209
Wyścig drużynowy na 4000 m na dochodzenie
(szczegóły)
 Wielka Brytania
E. Clancy, G. Thomas,
S. Burke, P. Kennaugh
3.51.659  Australia
J. Bobridge, G. O’Shea,
R. Dennis, M. Hepburn
3.54.581  Nowa Zelandia
S. Bewley, M. Ryan,
J. Sergent, A. Gate
3.55.952

Cycling (mountain biking) pictogram.svg Kolarstwo górskie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
Cross-country
(szczegóły)
Francja Julie Bresset 1:30:52 Niemcy Sabine Spitz 1:31:54 Stany Zjednoczone Georgia Gould 1:32:00

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
Cross-country
(szczegóły)
Czechy Jaroslav Kulhavý 1:29:07 Szwajcaria Nino Schurter 1:29:08 Włochy Marco Aurelio Fontana 1:29:32

Cycling (BMX) pictogram.svg Kolarstwo BMX[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
BMX
(szczegóły)
Kolumbia Mariana Pajón 37.706 Nowa Zelandia Sarah Walker 38.133 Holandia Laura Smulders 38.231

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
BMX
(szczegóły)
Łotwa Māris Štrombergs 37.576 Australia Sam Willoughby 37.929 Kolumbia Carlos Oquendo 38.251

Koszykówka[edytuj | edytuj kod]

Australijki – zdobywczynie brązowego medalu w koszykówce kobiet
Mężczyźni Złote Srebrne Brązowe
 Stany Zjednoczone
Tyson Chandler
Kevin Durant
LeBron James
Russell Westbrook
Deron Williams
Andre Iguodala
Kobe Bryant
Kevin Love
James Harden
Chris Paul
Anthony Davis
Carmelo Anthony
 Hiszpania
Pau Gasol
Rudy Fernández
Sergio Rodríguez
Juan Carlos Navarro
José Calderón
Felipe Reyes
Víctor Claver
Fernando San Emeterio
Sergio Llull
Marc Gasol
Serge Ibaka
Víctor Sada
 Rosja
Aleksiej Szwied
Timofiej Mozgow
Siergiej Karasiow
Witalij Fridzon
Aleksandr Kaun
Jewgienij Woronow
Wiktor Chriapa
Siemion Antonow
Siergiej Monia
Dmitrij Chwostow
Anton Ponkraszow
Andriej Kirilenko
Kobiety Złote Srebrne Brązowe
 Stany Zjednoczone
Lindsay Whalen
Seimone Augustus
Sue Bird
Maya Moore
Angel McCoughtry
Asjha Jones
Tamika Catchings
Swin Cash
Diana Taurasi
Sylvia Fowles
Tina Charles
Candace Parker
 Francja
Isabelle Yacoubou
Endéné Miyem
Clémence Beikes
Sandrine Gruda
Edwige Lawson-Wade
Céline Dumerc
Florence Lepron
Émilie Gomis
Marion Laborde
Élodie Godin
Emmeline Ndongue
Jennifer Digbeu
 Australia
Jenna O’Hea
Samantha Richards
Jenni Screen
Abby Bishop
Suzy Batkovic-Brown
Kathleen MacLeod
Kristi Harrower
Laura Hodges
Belinda Snell
Rachel Jarry
Elizabeth Cambage
Lauren Jackson

Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

WRrekord świata | ORrekord olimpijski | NR – rekord kraju | AR – rekord kontynentu | AUR – rekord kontynentu do lat 23 (młodzieżowców)
NUR – rekord kraju do lat 23 (młodzieżowców) | WL – najlepszy wynik na listach światowych w sezonie 2012 | PB – rekord życiowy | SB – najlepszy wynik w sezonie

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Greg Rutherford po zdobyciu złota w skoku w dal
Konkurencja: Gold medal olympic.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal olympic.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal olympic.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m
(szczegóły)
Jamajka Usain Bolt 9,63 WL OR Jamajka Yohan Blake 9,75 =PB Stany Zjednoczone Justin Gatlin 9,79 PB
Bieg na 200 m
(szczegóły)
Jamajka Usain Bolt 19,32 WL Jamajka Yohan Blake 19,44 SB Jamajka Warren Weir 19,84 PB
Bieg na 400 m
(szczegóły)
Grenada Kirani James 43,94 WL NR Dominikana Luguelín Santos 44,46 Trynidad i Tobago Lalonde Gordon 44,52 PB
Bieg na 800 m
(szczegóły)
Kenia David Rudisha 1:40,91 WR Botswana Nijel Amos 1:41,73 WJR NR Kenia Timothy Kitum 1:42,53 PB
Bieg na 1500 m
(szczegóły)
Algieria Taoufik Makhloufi 3:34,08 Stany Zjednoczone Leonel Manzano 3:34,79 SB Maroko Abdalaati Iguider 3:35,13
Bieg na 5000 m
(szczegóły)
Wielka Brytania Mohamed Farah 13:41,66 Etiopia Dejen Gebremeskel 13:41,98 Kenia Thomas Pkemei Longosiwa 13:42,36
Bieg na 10 000 m
(szczegóły)
Wielka Brytania Mohamed Farah 27:30,42 Stany Zjednoczone Galen Rupp 27:30,90 Etiopia Tariku Bekele 27:31,43
Maraton
(szczegóły)
Uganda Stephen Kiprotich 2:08:01 Kenia Abel Kirui 2:08:27 Kenia Wilson Kipsang Kiprotich 2:09:37
Bieg na 3000 m z przeszkodami
(szczegóły)
Kenia Ezekiel Kemboi 8:18,56 Francja Mahiedine Mekhissi-Benabbad 8:19,08 Kenia Abel Kiprop Mutai 8:19,73
Bieg na 110 m przez płotki
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Aries Merritt 12,92 WL PB Stany Zjednoczone Jason Richardson 13,04 Jamajka Hansle Parchment 13,12 NR
Bieg na 400 m przez płotki
(szczegóły)
Dominikana Félix Sánchez 47,63 WL Stany Zjednoczone Michael Tinsley 47,91 PB Portoryko Javier Culson 48,10
Sztafeta 4 × 100 m
(szczegóły)
 Jamajka
Nesta Carter
Michael Frater
Yohan Blake
Usain Bolt
Kemar Bailey-Cole (el.)
36,84 WR  Stany Zjednoczone
Trell Kimmons
Justin Gatlin
Tyson Gay
Ryan Bailey
Darvis Patton (el.)
Jeffery Demps (el.)
37,04 NR  Trynidad i Tobago
Keston Bledman
Marc Burns
Emmanuel Callender
Richard Thompson
38,12
Sztafeta 4 × 400 m
(szczegóły)
 Bahamy
Chris Brown
Demetrius Pinder
Michael Mathieu
Ramon Miller
2:56,72 WL NR  Stany Zjednoczone
Bryshon Nellum
Joshua Mance
Tony McQuay
Angelo Taylor
Manteo Mitchell (el.)
2:57,05 SB  Trynidad i Tobago
Lalonde Gordon
Jarrin Solomon
Ade Alleyne-Forte
Deon Lendore
2:59,40 NR
Chód na 20 km
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Chen Ding 1:18:46 OR Gwatemala Erick Barrondo 1:18:57 Chińska Republika Ludowa Wang Zhen 1:19:25
Chód na 50 km
(szczegóły)
Rosja Siergiej Kirdiapkin 3:35:59 WL OR PB Australia Jared Tallent 3:36:53 PB Chińska Republika Ludowa Si Tianfeng 3:37:16 PB
Skok wzwyż
(szczegóły)
Rosja Iwan Uchow 2,38 Stany Zjednoczone Erik Kynard 2,33 Kanada Derek Drouin
Wielka Brytania Robert Grabarz
Katar Mutazz Isa Barszim
2,29
Skok o tyczce
(szczegóły)
Francja Renaud Lavillenie 5,97 OR Niemcy Björn Otto 5,91 Niemcy Raphael Holzdeppe 5,91 PB
Skok w dal
(szczegóły)
Wielka Brytania Greg Rutherford 8,31 Australia Mitchell Watt 8,16 Stany Zjednoczone Will Claye 8,12
Trójskok
(trójskok)
Stany Zjednoczone Christian Taylor 17,81 WL Stany Zjednoczone Will Claye 17,62 PB Włochy Fabrizio Donato 17,48
Pchnięcie kulą
(szczegóły)
Polska Tomasz Majewski 21,89 SB Niemcy David Storl 21,86 AUR PB Stany Zjednoczone Reese Hoffa 21,23
Rzut dyskiem
(szczegóły)
Niemcy Robert Harting 68,27 Iran Ehsan Hadadi 68,18 Estonia Gerd Kanter 68,03 SB
Rzut młotem
(szczegóły)
Węgry Krisztián Pars 80,59 Słowenia Primož Kozmus 79,36 SB Japonia Kōji Murofushi 78,71 SB
Rzut oszczepem
(szczegóły)
Trynidad i Tobago Keshorn Walcott 84,58 NR AJR Ukraina Ołeksandr Pjatnycia 84,51 Finlandia Antti Ruuskanen 84,12
Dziesięciobój
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Ashton Eaton 8869 pkt. Stany Zjednoczone Trey Hardee 8671 pkt. SB Kuba Leonel Suárez 8523 pkt. SB

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Jennifer Suhr ciesząca się ze zdobycia złotego medalu w skoku o tyczce
Marija Sawinowa i Jekatierina Poistogowa po biegu na 800 metrów
Konkurencja: Gold medal olympic.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal olympic.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal olympic.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m
(szczegóły)
Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce 10,75 Stany Zjednoczone Carmelita Jeter 10,78 SB Jamajka Veronica Campbell-Brown 10,81 SB
Bieg na 200 m
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Allyson Felix 21,88 Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce 22,09 PB Stany Zjednoczone Carmelita Jeter 22,14
Bieg na 400 m
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Sanya Richards-Ross 49,55 Wielka Brytania Christine Ohuruogu 49,70 SB Stany Zjednoczone Deedee Trotter 49,72 SB
Bieg na 800 m
(szczegóły)
Rosja Marija Sawinowa 1:56,19 WL Południowa Afryka Caster Semenya 1:57,23 SB Rosja Jekatierina Poistogowa 1:57,53 PB
Bieg na 1500 m
(szczegóły)
Turcja Aslı Çakır Alptekin 4:10,23 Turcja Gamze Bulut 4:10,40 Bahrajn Maryam Yusuf Jamal 4:10,74
Bieg na 5000 m
(szczegóły)
Etiopia Meseret Defar 15:04,25 Kenia Vivian Cheruiyot 15:04,73 Etiopia Tirunesh Dibaba 15:05,15
Bieg na 10 000 m
(szczegóły)
Etiopia Tirunesh Dibaba 30:20,75 WL SB Kenia Sally Kipyego 30:26,27 PB Kenia Vivian Cheruiyot 30:30,44 PB
Maraton
(szczegóły)
Etiopia Tiki Gelana 2:23:07 OR Kenia Priscah Jeptoo 2:23:12 Rosja Tatjana Pietrowa 2:23:29 PB
Bieg na 3000 m z przeszkodami
(szczegóły)
Rosja Julija Zaripowa 9:06,72 WL PB Tunezja Habiba Ghribi 9:08,37 NR Etiopia Sofia Assefa 9:09,84
Bieg na 100 m przez płotki
(szczegóły)
Australia Sally Pearson 12,35 WL OR Stany Zjednoczone Dawn Harper 12,37 PB Stany Zjednoczone Kellie Wells 12,48 PB
Bieg na 400 m przez płotki
(szczegóły)
Rosja Natalja Antiuch 52,70 WL PB Stany Zjednoczone Lashinda Demus 52,77 SB Czechy Zuzana Hejnová 53,38 SB
Sztafeta 4 × 100 m
(szczegóły)
 Stany Zjednoczone
Tianna Madison
Allyson Felix
Bianca Knight
Carmelita Jeter
Jeneba Tarmoh (el.)
Lauryn Williams (el.)
40,82 WR  Jamajka
Shelly-Ann Fraser-Pryce
Sherone Simpson
Veronica Campbell-Brown
Kerron Stewart
Samantha Henry-Robinson (el.)
Schillonie Calvert (el.)
41,41 NR  Ukraina
Ołesia Powch
Chrystyna Stuj
Marija Riemień
Jelizaweta Bryzhina
42,04 NR
Sztafeta 4 × 400 m
(szczegóły)
 Stany Zjednoczone
DeeDee Trotter
Allyson Felix
Francena McCorory
Sanya Richards-Ross
Keshia Baker (el.)
Diamond Dixon (el.)
3:16,87 WL  Rosja
Julija Guszczina
Antonina Kriwoszapka
Tatjana Firowa
Natalja Antiuch
Natalja Nazarowa (el.)
Anastasija Kapaczinska (el.)
3:20,23 SB  Jamajka
Christine Day
Rosemarie Whyte
Shericka Williams
Novlene Williams-Mills
Shereefa Lloyd (el.)
3:20,95 SB
Chód na 20 km
(szczegóły)
Rosja Jelena Łaszmanowa 1:25:02 WR Rosja Olga Kaniskina 1:25:09 PB Chińska Republika Ludowa Qieyang Shenjie 1:25:16 AR
Skok wzwyż
(szczegóły)
Rosja Anna Cziczerowa 2,05 WL Stany Zjednoczone Brigetta Barrett 2,03 PB Rosja Swietłana Szkolina 2,03 PB
Skok o tyczce
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Jennifer Suhr 4,75 Kuba Yarisley Silva 4,75 =NR Rosja Jelena Isinbajewa 4,70
Skok w dal
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Brittney Reese 7,12 Rosja Jelena Sokołowa 7,07 PB Stany Zjednoczone Janay DeLoach 6,89
Trójskok
(trójskok)
Kazachstan Olga Rypakowa 14,98 SB Kolumbia Caterine Ibargüen 14,80 Ukraina Olha Saładucha 14,79
Pchnięcie kulą
(szczegóły)
Nowa Zelandia Valerie Adams 20,70 Rosja Jewgienija Kołodko 20,48 PB Chińska Republika Ludowa Gong Lijiao 20,22 SB
Rzut dyskiem
(szczegóły)
Chorwacja Sandra Perković 69,11 NR Rosja Darja Piszczalnikowa 67,56 Chińska Republika Ludowa Li Yanfeng 67,22
Rzut młotem
(szczegóły)
Rosja Tatjana Łysienko 78,18 OR Polska Anita Włodarczyk 77,60 SB Niemcy Betty Heidler 77,13
Rzut oszczepem
(szczegóły)
Czechy Barbora Špotáková 69,55 WL Niemcy Christina Obergföll 65,16 Niemcy Linda Stahl 64,91 SB
Siedmiobój
(szczegóły)
Wielka Brytania Jessica Ennis 6955 pkt. NR Niemcy Lilli Schwarzkopf 6649 pkt. PB Rosja Tatjana Czernowa 6628 pkt.

Łucznictwo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Indywidualnie Korea Południowa Ki Bo-bae (KOR) Meksyk Aída Román (MEX) Meksyk Mariana Avitia (MEX)
Drużynowo  Korea Południowa
Lee Sung-jin
Ki Bo-bae
Choi Hyeon-ju
 Chiny
Fang Yuting
Cheng Ming
Xu Jing
 Japonia
Kaori Kawanaka
Ren Hayakawa
Miki Kanie

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Medaliści konkursu indywidualnego w łucznictwie mężczyzn
Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Indywidualnie Korea Południowa Oh Jin-hyek (KOR) Japonia Takaharu Furukawa (JPN) Chińska Republika Ludowa Dai Xiaoxiang (CHN)
Drużynowo  Włochy
Michele Frangilli
Marco Galiazzo
Mauro Nespoli
 Stany Zjednoczone
Brady Ellison
Jake Kaminski
Jacob Wukie
 Korea Południowa
Im Dong-hyun
Kim Bub-min
Oh Jin-hyek

Pięciobój nowoczesny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kobiety Litwa Laura Asadauskaitė Wielka Brytania Samantha Murray Brazylia Yane Marques
Mężczyźni Czechy David Svoboda Chińska Republika Ludowa Cao Zhongrong Węgry Ádám Marosi

Piłka nożna[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni Złote Srebrne Brązowe
 Meksyk
José Corona (kapitan)
Israel Jiménez
Carlos Salcido
Hiram Mier
Dárvin Chávez
Héctor Herrera
Javier Cortés
Marco Fabián
Oribe Peralta
Giovani dos Santos
Javier Aquino
Raúl Jiménez
Diego Reyes
Jorge Enríquez
Néstor Vidrio
Miguel Ponce
Néstor Araujo
José Antonio Rodríguez
 Brazylia
Gabriel
Rafael da Silva
Thiago Silva (kapitan)
Juan Jesus
Sandro
Marcelo
Lucas
Rômulo
Leandro Damião
Oscar
Neymar
Hulk
Bruno Uvini
Danilo
Alex Sandro
Ganso
Alexandre Pato
Neto
 Korea Południowa
Jung Sung-ryong
Oh Jae-suk
Yun Suk-young
Kim Young-gwon
Kim Kee-hee
Ki Sung-yong
Kim Bo-kyung
Baek Sung-dong
Ji Dong-won
Park Chu-young
Nam Tae-hee
Hwang Seok-ho
Koo Ja-cheol (kapitan)
Kim Chang-soo
Park Jong-woo
Jung Woo-young
Kim Hyun-sung
Lee Bum-young
Kobiety Złote Srebrne Brązowe
 Stany Zjednoczone
Hope Solo
Heather Mitts
Christie Rampone (kapitan)
Becky Sauerbrunn
Kelley O’Hara
Amy LePeilbet
Shannon Boxx
Amy Rodriguez
Heather O’Reilly
Carli Lloyd
Sydney Leroux
Lauren Cheney
Alex Morgan
Abby Wambach
Megan Rapinoe
Rachel Buehler
Tobin Heath
Nicole Barnhart
 Japonia
Miho Fukumoto
Yukari Kinga
Azusa Iwashimizu
Saki Kumagai
Aya Sameshima
Mizuho Sakaguchi
Kozue Ando
Aya Miyama (kapitan)
Nahomi Kawasumi
Homare Sawa
Shinobu Ōno
Kyoko Yano
Karina Maruyama
Asuna Tanaka
Megumi Takase
Mana Iwabuchi
Yūki Ōgimi
Ayumi Kaihori
 Kanada
Karina LeBlanc
Chelsea Stewart
Carmelina Moscato
Robyn Gayle
Kaylyn Kyle
Rhian Wilkinson
Diana Matheson
Candace Chapman
Lauren Sesselmann
Desiree Scott
Christine Sinclair (kapitan)
Sophie Schmidt
Melissa Tancredi
Kelly Parker
Jonelle Filigno
Brittany Timko
Erin McLeod
Marie-Eve Nault

Piłka ręczna[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Francja
Jérôme Fernandez
Didier Dinart
Xavier Barachet
Guillaume Gille
Bertrand Gille
Daniel Narcisse
Guillaume Joli
Samuel Honrubia
Daouda Karaboué
Nikola Karabatić
Thierry Omeyer
William Accambray
Luc Abalo
Cédric Sorhaindo
Michaël Guigou
 Szwecja
Mattias Andersson
Mattias Gustafsson
Kim Andersson
Jonas Källman
Magnus Jernemyr
Niclas Ekberg
Dalibor Doder
Jonas Larholm
Tobias Karlsson
Johan Jakobsson
Johan Sjöstrand
Fredrik Petersen
Kim Ekdahl Du Rietz
Mattias Zakrisson
Andreas Nilsson
 Chorwacja
Venio Losert
Ivano Balić
Domagoj Duvnjak
Blaženko Lacković
Marko Kopljar
Igor Vori
Jakov Gojun
Zlatko Horvat
Drago Vuković
Damir Bičanić
Denis Buntić
Mirko Alilović
Manuel Štrlek
Ivan Čupić
Ivan Ninčević

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Norwegia
Kari Aalvik Grimsbø
Ida Alstad
Heidi Løke
Tonje Nøstvold
Karoline Dyhre Breivang
Kristine Lunde-Borgersen
Kari Mette Johansen
Marit Malm Frafjord
Linn Jørum Sulland
Katrine Lunde Haraldsen
Linn-Kristin Riegelhuth Koren
Gøril Snorroeggen
Amanda Kurtović
Camilla Herrem
 Czarnogóra
Marina Vukčević
Radmila Miljanić
Jovanka Radičević
Ana Đokić
Marija Jovanović
Ana Radović
Anđela Bulatović
Sonja Barjaktarović
Maja Savić
Bojana Popović
Suzana Lazović
Katarina Bulatović
Majda Mehmedović
Milena Knežević
 Hiszpania
Marta López
Andrea Barnó
Carmen Martín
Nely Alberto
Beatriz Fernández
Verónica Cuadrado
Marta Mangué
Macarena Aguilar
Silvia Navarro
Jessica Alonso
Elisabeth Pinedo
Begoña Fernández
Vanessa Amorós
Patricia Elorza
Mihaela Ciobanu

Piłka wodna[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Chorwacja
Josip Pavić
Damir Burić
Miho Bošković
Nikša Dobud
Maro Joković
Ivan Buljubašić
Petar Muslim
Andro Bušlje
Sandro Sukno
Samir Barać
Igor Hinić
Paulo Obradović
Frano Vićan
 Włochy
Stefano Tempesti
Amaurys Pérez
Niccolò Gitto
Pietro Figlioli
Alex Giorgetti
Maurizio Felugo
Massimo Giacoppo
Valentino Gallo
Christian Presciutti
Deni Fiorentini
Matteo Aicardi
Danijel Premuš
Giacomo Pastorino
 Serbia
Slobodan Soro
Aleksa Šaponjić
Živko Gocić
Ganja Udovičić
Dušan Mandić
Duško Pijetlović
Slobodan Nikić
Milan Aleksić
Nikola Rađen
Filip Filipović
Andrija Prlainović
Stefan Mitrović
Gojko Pijetlović

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Stany Zjednoczone
Tumuaialii Anae
Kami Craig
Annika Dries
Kelly Rulon
Elsie Windes
Jessica Steffens
Courtney Mathewson
Maggie Steffens
Lauren Wenger
Brenda Villa
Melissa Seidemann
Elizabeth Armstrong
Heather Petri
 Hiszpania
Laura Ester
Marta Bach
Anna Espar
Roser Tarragó
Matilde Ortiz
Jennifer Pareja
Lorena Miranda
María del Pilar Peña
Andrea Blas
Ona Meseguer
María García Godoy
Laura López
Ana Copado
 Australia
Victoria Brown
Gemma Beadsworth
Sophie Smith
Holly Lincoln-Smith
Jane Moran
Bronwen Knox
Rowena Webster
Kate Gynther
Glencora Ralph
Ashleigh Southern
Melissa Rippon
Nicola Zagame
Alicia McCormack

Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Basen[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal olympic.svg Złoto: Czas Silver medal olympic.svg Srebro: Czas Bronze medal olympic.svg Brąz: Czas
Styl dowolny
50 m
(szczegóły)
Francja Florent Manaudou 21.34 Stany Zjednoczone Cullen Jones 21.54 Brazylia César Cielo 21.59
100 m
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Nathan Adrian 47.52 Australia James Magnussen 47.53 Kanada Brent Hayden 47.80
200 m
(szczegóły)
Francja Yannick Agnel 1:43.14 Korea Południowa Park Tae-hwan
Chińska Republika Ludowa Sun Yang
1:44.93 [a]
400 m
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Sun Yang 3:40.14 Sport records icon OR.svg Korea Południowa Park Tae-hwan 3:42.06 Stany Zjednoczone Peter Vanderkaay 3:44.69
1500 m
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Sun Yang 14:31.02 Sport records icon WR.svg Kanada Ryan Cochrane 14:39.63 Sport records icon AM.svg Tunezja Oussama Mellouli 14:40.31
Styl grzbietowy
100 m
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Matthew Grevers 52.16 Sport records icon OR.svg Stany Zjednoczone Nick Thoman 52.92 Japonia Ryōsuke Irie 52.97
200 m
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Tyler Clary 1:53.41 Sport records icon OR.svg Japonia Ryōsuke Irie 1:53.78 Stany Zjednoczone Ryan Lochte 1:53.94
Styl klasyczny
100 m
(szczegóły)
Południowa Afryka Cameron van der Burgh 58.46 Sport records icon WR.svg Australia Christian Sprenger 58.93 Stany Zjednoczone Brendan Hansen 59.49
200 m
(szczegóły)
Węgry Dániel Gyurta 2:07.28 Sport records icon WR.svg Wielka Brytania Michael Jamieson 2:07.43 Japonia Ryō Tateishi 2:08.29
Styl motylkowy
100 m
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Michael Phelps 51.21 Południowa Afryka Chad le Clos
Rosja Jewgienij Korotyszkin
51.44 [a]
200 m
(szczegóły)
Południowa Afryka Chad le Clos 1:52.96 Sport records icon AF.svg Stany Zjednoczone Michael Phelps 1:53.01 Japonia Takeshi Matsuda 1:53.21
Styl zmienny
200 m
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Michael Phelps 1:54.27 Stany Zjednoczone Ryan Lochte 1:54.90 Węgry László Cseh 1:56.22
400 m
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Ryan Lochte 4:05.18 Brazylia Thiago Pereira 4:08.86 Japonia Kōsuke Hagino 4:08.94 Sport records icon AS.svg
Sztafety
4 × 100 m dowolnym
(szczegóły)
 Francja
Amaury Leveaux, Fabien Gilot[b],
Clément Lefert, Yannick Agnel[b],
Alain Bernard[c], Jérémy Stravius[c]
3:09.93  Stany Zjednoczone
Nathan Adrian[b], Michael Phelps[b],
Cullen Jones[b], Ryan Lochte[b],
James Feigen[c], Matthew Grevers[c],
Ricky Berens[c], Jason Lezak[c]
3:10.38  Rosja
Andriej Grieczin, Nikita Łobincew,
Władimir Morozow[b], Daniła Izotow[b],
Jewgienij Łagunow[c], Siergiej Fiesikow[c]
3:11.41
4 × 200 m dowolnym
(szczegóły)
 Stany Zjednoczone
Ryan Lochte[b], Conor Dwyer,
Ricky Berens[b], Michael Phelps[b],
Charlie Houchin[c], Matthew McLean[c],
Davis Tarwater[c]
6:59.70  Francja
Amaury Leveaux, Grégory Mallet,
Clément Lefert, Yannick Agnel[b],
Jérémy Stravius[c]
7:02.77  Chiny
Hao Yun[b], Li Yunqi,
Jiang Haiqi, Sun Yang[b],
Lü Zhiwu[c], Dai Jun[c]
7:06.30
4 × 100 m zmiennym
(szczegóły)
 Stany Zjednoczone
Matthew Grevers[b], Brendan Hansen[b]
Michael Phelps[b], Nathan Adrian[b]
Nick Thoman[c], Eric Shanteau[c]
Tyler McGill[c], Cullen Jones[c]
3:29.35  Japonia
Ryōsuke Irie, Kōsuke Kitajima
Takeshi Matsuda, Takurō Fujii
3:31.26  Australia
Hayden Stoeckel, Christian Sprenger
Matt Targett, James Magnussen
Brenton Rickard[c], Tommaso D’Orsogna[c]
3:31.58

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal olympic.svg Złoto: Czas Silver medal olympic.svg Srebro: Czas Bronze medal olympic.svg Brąz: Czas
Styl dowolny
50 m
(szczegóły)
Holandia Ranomi Kromowidjojo 24.05 Sport records icon OR.svg Białoruś Alaksandra Hierasimienia 24.28 Holandia Marleen Veldhuis 24.39
100 m
(szczegóły)
Holandia Ranomi Kromowidjojo 53.00 Sport records icon OR.svg Białoruś Alaksandra Hierasimienia 53.38 Chińska Republika Ludowa Tang Yi 53.44
200 m
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Allison Schmitt 1:53.61 Sport records icon OR.svg Sport records icon AM.svg Francja Camille Muffat 1:55.58 Australia Bronte Barratt 1:55.81
400 m
(szczegóły)
Francja Camille Muffat 4:01.45 Sport records icon OR.svg Stany Zjednoczone Allison Schmitt 4:01.77 Sport records icon AM.svg Wielka Brytania Rebecca Adlington 4:03.01
800 m
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Katie Ledecky 8:14.63 Hiszpania Mireia Belmonte 8:18.76 Wielka Brytania Rebecca Adlington 8:20.32
Styl grzbietowy
100 m
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Melissa Franklin 58.33 Sport records icon AM.svg Australia Emily Seebohm 58.68 Japonia Aya Terakawa 58.83 Sport records icon AS.svg
200 m
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Melissa Franklin 2:04.06 Sport records icon WR.svg Rosja Anastasija Zujewa 2:05.92 Stany Zjednoczone Elizabeth Beisel 2:06.55
Styl klasyczny
100 m
(szczegóły)
Litwa Rūta Meilutytė 1:05.47 Stany Zjednoczone Rebecca Soni 1:05.55 Japonia Satomi Suzuki 1:06.46
200 m
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Rebecca Soni 2:19.59 Sport records icon WR.svg Japonia Satomi Suzuki 2:20.72 Sport records icon AS.svg Rosja Julija Jefimowa 2:20.92 Sport records icon EU.svg
Styl motylkowy
100 m
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Dana Vollmer 55.98 Sport records icon WR.svg Chińska Republika Ludowa Lu Ying 56.87 Australia Alicia Coutts 56.94
200 m
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Jiao Liuyang 2:04.06 Sport records icon OR.svg Hiszpania Mireia Belmonte 2:05.25 Japonia Natsumi Hoshi 2:05.48
Styl zmienny
200 m
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Ye Shiwen 2:07.57 Sport records icon OR.svg Sport records icon AS.svg Australia Alicia Coutts 2:08.15 Stany Zjednoczone Caitlin Leverenz 2:08.95
400 m
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Ye Shiwen 4:28.43 Sport records icon WR.svg Stany Zjednoczone Elizabeth Beisel 4:31.27 Chińska Republika Ludowa Li Xuanxu 4:32.91
Sztafety
4 × 100 m dowolnym
(szczegóły)
 Australia
A. Coutts[b], C. Campbell[b],
B. Elmslie, M. Schlanger[b],
E. Seebohm[c], Y. Kukla[c],
L. Trickett[c]
3:33.15 Sport records icon OR.svg  Holandia
I. Dekker, M. Veldhuis,
F. Heemskerk, R. Kromowidjojo[b],
H. Schreuder[c]
3:33.79  Stany Zjednoczone
M. Franklin[b], J. Hardy[b],
L. Neal, A. Schmitt,
A. Weir[c], N. Coughlin[c]
3:34.24 Sport records icon AM.svg
4 × 200 m dowolnym
(szczegóły)
 Stany Zjednoczone
M. Franklin[b], D. Vollmer,
S. Vreeland, A. Schmitt[b],
L. Perdue[c], A. Anderson[c]
7:42.92 Sport records icon OR.svg  Australia
B. Barratt[b], M. Schlanger[b],
K. Palmer[b], A. Coutts[b],
B. Elmslie[c], A. Bainbridge[c],
J. Neilsen[c], B. Evans[c]
7:44.41  Francja
C. Muffat, Ch. Bonnet[b],
O.-C. Etienne, C. Balmy[b],
M. Farrell[c], M. Lazare[c]
7:47.49
4 × 100 m zmiennym
(szczegóły)
 Stany Zjednoczone
Melissa Franklin, Rebecca Soni
Dana Vollmer, Allison Schmitt
Rachel Bootsma[c], Breeja Larson[c]
Claire Donahue[c], Jessica Hardy[c]
3:52.05 Sport records icon WR.svg  Australia
Emily Seebohm, Leisel Jones
Alicia Coutts, Melanie Schlanger
Brittany Elmslie[c]
3:54.02  Japonia
Aya Terakawa, Satomi Suzuki
Yuka Katō, Haruka Ueda
3:55.73

Otwarty akwen[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal olympic.svg Złoto: Czas Silver medal olympic.svg Srebro: Czas Bronze medal olympic.svg Brąz: Czas
10 km
(szczegóły)
Tunezja Oussama Mellouli 1:49:55.1 Niemcy Thomas Lurz 1:49:58.5 Kanada Richard Weinberger 1:50:00.3

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal olympic.svg Złoto: Czas Silver medal olympic.svg Srebro: Czas Bronze medal olympic.svg Brąz: Czas
10 km
(szczegóły)
Węgry Éva Risztov 1:57:38.2 Stany Zjednoczone Haley Anderson 1:57.38.6 Włochy Martina Grimaldi 1:57.41.8

Pływanie synchroniczne[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal olympic.svg Złoto: Rezultat Silver medal olympic.svg Srebro: Rezultat Bronze medal olympic.svg Brąz: Rezultat
Duety
(szczegóły)
Rosja Swietłana Romaszyna
Rosja Natalja Iszczenko (RUS)
197.100 Hiszpania Andrea Fuentes
Hiszpania Ona Carbonell (ESP)
192.900 Chińska Republika Ludowa Liu Ou
Chińska Republika Ludowa Huang Xuechen (CHN)
192.870
Drużyny 
(szczegóły)
 Rosja
Anastasija Dawydowa
Marija Gromowa
Natalja Iszczenko
Elwira Chasianowa
Darja Korobowa
Aleksandra Packiewicz
Swietłana Romaszyna
Ałła Szyszkina
Anżelika Timanina
197.030  Chiny
Chang Si
Chen Xiaojun
Huang Xuechen
Jiang Tingting
Jiang Wenwen
Liu Ou
Luo Qian
Sun Wenyan
Wu Yiwen
194.010  Hiszpania
Clara Basiana
Alba Cabello
Ona Carbonell
Margalida Crespí
Andrea Fuentes
Thaïs Henríquez
Paula Klamburg
Irene Montrucchio
Laia Pons
193.120

Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
56 kg Korea Północna Om Yun-chol 293 kg Chińska Republika Ludowa Wu Jingbiao 289 kg Azerbejdżan Valentin Xristov 286 kg
62 kg Korea Północna Kim Un-guk 327 kg Kolumbia Óscar Figueroa 317 kg Indonezja Eko Yuli Irawan 317 kg
69 kg Chińska Republika Ludowa Lin Qingfeng 344 kg Indonezja Triyatno 333 kg Rumunia Răzvan Constantin Martin 332 kg
77 kg Chińska Republika Ludowa Lü Xiaojun 379 kg Chińska Republika Ludowa Lu Haojie 360 kg Kuba Iván Cambar Rodríguez 349 kg
85 kg Polska Adrian Zieliński 385 kg Rosja Apti Auchadow 385 kg Iran Kianoush Rostami 380 kg
94 kg Kazachstan Ilja Iljin 418 kg Rosja Aleksandr Iwanow 409 kg Mołdawia Anatolii Cîrîcu 407 kg
105 kg Ukraina Ołeksij Torochtij 412 kg Iran Navab Nasirshelal 411 kg Polska Bartłomiej Bonk 410 kg
+ 105 kg Iran Behdad Salimi 455 kg Iran Sajjad Anoushiravani 449 kg Rosja Rusłan Ałbiegow 448 kg

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Medalistki w kategorii wagowej do 75 kg
Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
48 kg Chińska Republika Ludowa Wang Mingjuan 205 kg Japonia Hiromi Miyake 197 kg Korea Północna Ryang Chun-Hwa 192 kg
53 kg Kazachstan Zülfija Czinszanło 226 kg Chińskie Tajpej Hsu Shu-ching 219 kg Mołdawia Cristina Iovu 219 kg
58 kg Chińska Republika Ludowa Li Xueying 246 kg Tajlandia Pimsiri Sirikaew 236 kg Ukraina Julija Kalina 232 kg
63 kg Kazachstan Majia Maneza 245 kg Rosja Swietłana Carukajewa 237 kg Kanada Christine Girard 236 kg
69 kg Korea Północna Rim Jong-sim 261 kg Rumunia Roxana Cocoș 256 kg Białoruś Maryna Szkiermankowa 256 kg
75 kg Kazachstan Swietłana Podobiedowa 291 kg Rosja Natalja Zabołotna 291 kg Białoruś Iryna Kulesza 269 kg
+ 75 kg Chińska Republika Ludowa Zhou Lulu 333 kg Rosja Tatjana Kaszyrina 332 kg Armenia Hrripsime Churszudian 294 kg

Siatkówka[edytuj | edytuj kod]

Japonki po zdobyciu brązowego medalu w siatkówce halowej
Konkurencja Gold medal.svg Silver medal.svg Bronze medal.svg
Siatkówka halowa mężczyźni  Rosja
Nikołaj Apalikow
Taras Chtiej
Siergiej Grankin
Siergiej Tietiuchin
Aleksandr Sokołow
Jurij Bierieżko
Aleksandr But´ko
Dmitrij Muserski
Dmitrij Iljinych
Maksim Michajłow
Aleksandr Wołkow
Aleksiej Obmoczajew
 Brazylia
Bruno Rezende
Wallace de Souza
Sidão
Leandro Vissotto
Giba
Murilo Endres
Sérgio
Thiago Alves
Rodrigo Santana
Lucas Saatkamp
Ricardo Garcia
Dante Amaral
 Włochy
Luigi Mastrangelo
Simone Parodi
Samuele Papi
Michał Łasko
Ivan Zaytsev
Dante Boninfante
Cristian Savani
Dragan Travica
Alessandro Fei
Emanuele Birarelli
Andrea Bari
Andrea Giovi
kobiety  Brazylia
Fabiana Claudino
Danielle Lins
Paula Pequeno
Adenizia Ferreira da Silva
Thaisa Daher de Menezes
Jaqueline Maria Pereira de Carvalho
Fernanda Ferreira
Tandara Caixeta
Natália Pereira
Sheila
Fabi
Fernanda Garay Rodrigues
 Stany Zjednoczone
Danielle Scott-Arruda
Tayyiba Haneef-Park
Lindsey Berg
Tamari Miyashiro
Nicole Davis
Jordan Larson
Megan Hodge
Christa Harmotto
Logan Tom
Foluke Akinradewo
Courtney Thompson
Destinee Hooker
 Japonia
Hitomi Nakamichi
Yoshie Takeshita
Mai Yamaguchi
Erika Araki
Kaori Inoue
Maiko Kano
Yūko Sano
Ai Otomo
Risa Shinnabe
Saori Sakoda
Yukiko Ebata
Saori Kimura
Siatkówka plażowa mężczyźni  Niemcy
Julius Brink
Jonas Reckermann
 Brazylia
Alison Cerutti
Emanuel Rego
 Łotwa
Mārtiņš Pļaviņš
Janis Smedins
kobiety  Stany Zjednoczone
Misty May-Treanor
Kerri Walsh
 Stany Zjednoczone
Jennifer Kessy
April Ross
 Brazylia
Juliana Felisberta
Larissa França

Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Rezultat Srebro Rezultat Brąz Rezultat
Trampolina 3 m indywidualnie Chińska Republika Ludowa Wu Minxia 414.00 Chińska Republika Ludowa He Zi 379.20 Meksyk Laura Sánchez 362.40
Trampolina 3 m – synchronicznie Chińska Republika Ludowa He Zi
Chińska Republika Ludowa Wu Minxia
346.20 Stany Zjednoczone Kelci Bryant
Stany Zjednoczone Abigail Johnston
321.90 Kanada Jennifer Abel
Kanada Émilie Heymans
316.80
Wieża 10 m indywidualnie Chińska Republika Ludowa Chen Ruolin 422.30 Australia Brittany Broben 366.50 Malezja Pandelela Rinong Pamg 359.20
Wieża 10 m – synchronicznie Chińska Republika Ludowa Chen Ruolin
Chińska Republika Ludowa Wang Hao
368.40 Meksyk Paola Espinosa Sánchez
Meksyk Alejandra Orozco Loza
343.32 Kanada Meaghan Benfeito
Kanada Roseline Filion
337.62

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Rezultat Srebro Rezultat Brąz Rezultat
Trampolina 3 m indywidualnie Rosja Ilja Zacharow 555.90 Chińska Republika Ludowa Qin Kai 541.75 Chińska Republika Ludowa He Chong 524.15
Trampolina 3 m – synchronicznie Chińska Republika Ludowa Luo Yutong
Chińska Republika Ludowa Qin Kai
477.00 Rosja Ilja Zacharow
Rosja Jewgienij Kuzniecow
459.63 Stany Zjednoczone Troy Dumais
Stany Zjednoczone Kristian Ipsen
446.70
Wieża 10 m indywidualnie Stany Zjednoczone David Boudia 568.65 Chińska Republika Ludowa Qiu Bo 566.85 Wielka Brytania Tom Daley 556.95
Wieża 10 m – synchronicznie Chińska Republika Ludowa Cao Yuan
Chińska Republika Ludowa Zhang Yanquan
486.78 Meksyk Iván García
Meksyk Germán Sánchez
468.90 Stany Zjednoczone David Boudia
Stany Zjednoczone Nicholas McCrory
463.47

Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Karabin pneumatyczny 10 m Rumunia Alin George Moldoveanu 702.1 Włochy Niccolò Campriani 701.5 Indie Gagan Narang 701.1
Karabin małokalibrowy leżąc 50 m Białoruś Siarhiej Martynau 705.5 (WR) Belgia Lionel Cox 701.2 Słowenia Rajmond Debevec 701.0
Karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m Włochy Niccolò Campriani 1278.5 Korea Południowa Kim Jong-hyun 1272.5 Stany Zjednoczone Matthew Emmons 1271.3
Pistolet pneumatyczny 10 m Korea Południowa Jin Jong-oh 688.2 Włochy Luca Tesconi 686.5 Serbia Andrija Zlatić 685.2
Pistolet szybkostrzelny 25 m Kuba Leuris Pupo 34 Indie Vijay Kumar 30 Chińska Republika Ludowa Ding Feng 27
Pistolet dowolny 50 m Korea Południowa Jin Jong-oh 662.0 Korea Południowa Choi Young-rae 661.5 Chińska Republika Ludowa Wang Zhiwei 658.6
Trap Chorwacja Giovanni Cernogoraz 146 (=OR) Włochy Massimo Fabbrizi 146 (=OR) Kuwejt Fehaid Aldeehani 145
Skeet Stany Zjednoczone Vincent Hancock 148 (OR) Dania Anders Golding 146 Katar Nasir al-Atijja 144
Trap podwójny Wielka Brytania Peter Wilson 188 Szwecja Håkan Dahlby 186 Rosja Wasilij Mosin 185

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Karabin pneumatyczny 10 m Chińska Republika Ludowa Yi Siling 502.9 Polska Sylwia Bogacka 502.2 Chińska Republika Ludowa Yu Dan 501.5
Karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m Stany Zjednoczone Jamie Lynn Gray 691.9 (OR) Serbia Ivana Maksimović 687.5 Czechy Adéla Sýkorová 683.0
Pistolet pneumatyczny 10 m Chińska Republika Ludowa Guo Wenjun 488.1 Francja Céline Goberville 486.6 Ukraina Ołena Kostewycz 486.6
Pistolet sportowy 25 m Korea Południowa Kim Jang-mi 792.4 Chińska Republika Ludowa Chen Ying 791.4 Ukraina Ołena Kostewycz 788.6
Skeet Stany Zjednoczone Kim Rhode 99 (WR) Chińska Republika Ludowa Wei Ning 91 Słowacja Danka Barteková 90
Trap Włochy Jessica Rossi 99 (WR) Słowacja Zuzana Štefečeková 93 Francja Delphine Réau 93

Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Gold medal.svg Złoto Silver medal.svg Srebro Bronze medal.svg Brąz
Floret indywidualnie
Chińska Republika Ludowa Lei Sheng Egipt Ala ad-Din Abu al-Kasim Korea Południowa Choi Byung-chul
Floret drużynowo
 Włochy
Valerio Aspromonte
Giorgio Avola
Andrea Baldini
Andrea Cassarà
 Japonia
Suguru Awaji
Kenta Chida
Ryō Miyake
Yūki Ōta
 Niemcy
Sebastian Bachmann
Peter Joppich
Benjamin Kleibrink
André Weßels
Szabla indywidualnie
Węgry Áron Szilágyi Włochy Diego Occhiuzzi Rosja Nikołaj Kowalow
Szabla drużynowo
 Korea Południowa
Gu Bon-gil
Won Woo-young
Kim Jung-hwan
Oh Eun-seok
 Rumunia
Tiberiu Dolniceanu
Rareș Dumitrescu
Alexandru Sirițeanu
Florin Zalomir
 Włochy
Aldo Montano
Diego Occhiuzzi
Luigi Samele
Luigi Tarantino
Szpada indywidualnie
Wenezuela Rubén Limardo Norwegia Bartosz Piasecki Korea Południowa Jung Jin-sun

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Gold medal.svg Złoto Silver medal.svg Srebro Bronze medal.svg Brąz
Floret indywidualnie
Włochy Elisa Di Francisca Włochy Arianna Errigo Włochy Valentina Vezzali
Floret drużynowo
 Włochy
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Ilaria Salvatori
Valentina Vezzali
 Rosja
Aida Szanajewa
Łarisa Korobiejnikowa
Inna Dierigłazowa
Kamiłła Gafurzianowa
 Korea Południowa
Nam Hyun-hee
Jeon Hee-sook
Jung Gil-ok
Oh Ha-na
Szabla indywidualnie
Korea Południowa Kim Ji-yeon Rosja Sofja Wielika Ukraina Olha Charłan
Szpada indywidualnie
Ukraina Jana Szemiakina Niemcy Britta Heidemann Chińska Republika Ludowa Sun Yujie
Szpada drużynowo
 Chiny
Li Na
Luo Xiaojuan
Sun Yujie
Xu Anqi
 Korea Południowa
Shin A-lam
Jung Hyo-jung
Choi In-jeong
Choi Eun-sook
 Stany Zjednoczone
Maya Lawrence
Courtney Hurley
Kelley Hurley
Susie Scanlan

Taekwondo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 58 kg
(szczegóły)
Hiszpania Joel González Korea Południowa Lee Dae-hoon Rosja Aleksiej Dienisienko
Kolumbia Óscar Muñoz Oviedo
Kategoria do 68 kg
(szczegóły)
Turcja Servet Tazegül Iran Mohammad Bagheri Motamed Stany Zjednoczone Terrence Jennings
Afganistan Rohullah Nikpai
Kategoria do 80 kg
(szczegóły)
Argentyna Sebastián Crismanich Hiszpania Nicolás García Wielka Brytania Lutalo Muhammad
Włochy Mauro Sarmiento
Kategoria powyżej 80 kg
(szczegóły)
Włochy Carlo Molfetta Gabon Anthony Obame Kuba Robelis Despaigne
Chińska Republika Ludowa Liu Xiaobo

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 49 kg
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Wu Jingyu Hiszpania Brigitte Yagüe Chorwacja Lucija Zaninović
Tajlandia Chanatip Sonkham
Kategoria do 57 kg
(szczegóły)
Wielka Brytania Jade Jones Chińska Republika Ludowa Hou Yuzhuo Chińskie Tajpej Tseng Li-cheng
Francja Marlène Harnois
Kategoria do 67 kg
(szczegóły)
Korea Południowa Hwang Kyung-seon Turcja Nur Tatar Stany Zjednoczone Paige McPherson
Niemcy Helena Fromm
Kategoria powyżej 67 kg
(szczegóły)
Serbia Milica Mandić Francja Anne-Caroline Graffe Rosja Anastasija Barysznikowa
Meksyk María del Rosario Espinoza

Tenis stołowy[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal olympic.svg Złoto: Silver medal olympic.svg Srebro: Bronze medal olympic.svg Brąz:
Mężczyźni
singel
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Zhang Jike Chińska Republika Ludowa Wang Hao Niemcy Dimitrij Ovtcharov
turniej drużynowy
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Chiny
Ma Long
Zhang Jike
Wang Hao
Korea Południowa Korea Południowa
Ryu Seung-min
Joo Se-hyuk
Oh Sang-eun
Niemcy Niemcy
Timo Boll
Dimitrij Ovtcharov
Bastian Steger
Kobiety
singel
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Li Xiaoxia Chińska Republika Ludowa Ding Ning Singapur Feng Tianwei
turniej drużynowy
(szczegóły)
 Chiny
Li Xiaoxia
Guo Yue
Ding Ning
 Japonia
Ai Fukuhara
Sayaka Hirano
Kasumi Ishikawa
 Singapur
Li Jiawei
Wang Yuegu
Feng Tianwei

Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Medaliści gry pojedynczej mężczyzn w tenisie ziemnym
Konkurencja Gold medal.svg Złoty medal Silver medal.svg Srebrny medal Bronze medal.svg Brązowy medal
singel kobiet Stany Zjednoczone Serena Williams Rosja Marija Szarapowa Białoruś Wiktoryja Azaranka
singel mężczyzn Wielka Brytania Andy Murray Szwajcaria Roger Federer Argentyna Juan Martín del Potro
debel kobiet Stany Zjednoczone Serena Williams
Stany Zjednoczone Venus Williams
Czechy Andrea Hlaváčková
Czechy Lucie Hradecká
Rosja Marija Kirilenko
Rosja Nadieżda Pietrowa
debel mężczyzn Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
Francja Michaël Llodra

Francja Jo-Wilfried Tsonga

Francja Julien Benneteau

Francja Richard Gasquet

gra mieszana Białoruś Wiktoryja Azaranka
Białoruś Maks Mirny
Wielka Brytania Laura Robson
Wielka Brytania Andy Murray
Stany Zjednoczone Lisa Raymond
Stany Zjednoczone Mike Bryan

Triathlon[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
kobiety Szwajcaria Nicola Spirig (CHE) Szwecja Lisa Nordén (SWE) Australia Erin Densham (AUS)
mężczyźni Wielka Brytania Alistair Brownlee (GBR) Hiszpania Javier Gómez (ESP) Wielka Brytania Jonathan Brownlee (GBR)

Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
M1x (jedynka) Nowa Zelandia Mahé Drysdale 6:57.82 Czechy Ondřej Synek 6:59.37 Wielka Brytania Alan Campbell 7:03.28
M2x (dwójka podwójna)  Nowa Zelandia
N. Cohen, J. Sullivan
6:31.67  Włochy
A. Sartori, R. Battisti
6:32.80  Słowenia
L. Špik, I. Čop
6:34.35
LM2x (dwójka podwójna wagi lekkiej)  Dania
M. Rasmussen, R. Hansen
6:37.13  Wielka Brytania
Z. Purchase, M. Hunter
6:37.78  Nowa Zelandia
S. Uru, P. Taylor
6:40.86
M2- (dwójka bez sternika)  Nowa Zelandia
E. Murray, H. Bond
6:16.65  Francja
G. Chardin, D. Mortelette
6:21.11  Wielka Brytania
G. Nash, W. Satch
6:21.77
M4x (czwórka podwójna)  Niemcy
K. Schulze, Ph. Wende
L. Schoof, T. Grohmann
5:42.48  Chorwacja
D. Šain, M. Sinković
D. Martin, V. Sinković
5:44.78  Australia
Ch. Morgan, K. Forsterling
J. McRae, D. Noonan
5:45.22
M4- (czwórka bez sternika)  Wielka Brytania
A. Gregory, P. Reed
T. James, A. Triggs Hodge
6:03.97  Australia
W. Lockwood, J. Chapman
D. Ginn, J. Dunkley-Smith
6:05.19  Stany Zjednoczone
G. Ochal, H. Rummel
C. Cole, S. Gault
6:07.20
LM4- (czwórka bez sternika wagi lekkiej)  Południowa Afryka
J. Thompson, M. Brittain,
J. Smith, S. Ndlovu
6:02.84  Wielka Brytania
P. Chambers, R. Williams,
R. Chambers, Ch. Bartley
6:03.09  Dania
K. Winther, M. Jørgensen,
J. Barsøe, E. Ebbesen
6:03.16
M8+ (ósemka)  Niemcy
F. Adamski, A. Kuffner,
E. Johannesen, M. Reinelt,
R. Schmidt, L. Müller,
F. Mennigen, K. Wilke,
M. Sauer (S)
5:48.75  Kanada
G. Bergen, D. Csima,
R. Gibson, C. McCabe,
M. Howard, A. Byrnes,
J. Brown, W. Crothers,
B. Price (S)
5:49.98  Wielka Brytania
A. Partridge, J. Foad,
T. Ransley, R. Egington,
M. Sbihi, G. Searle,
M. Lanridge, C. Louloudis,
P. Hill (S)
5:51.18

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
W1x (jedynka) Czechy Miroslava Knapková 7:54.37 Dania Fie Udby Erichsen 7.57.72 Australia Kim Crow 7:58.04
W2x (dwójka podwójna)  Wielka Brytania
A. Watkins, K. Grainger
6:55.82  Australia
K. Crow, B. Pratley
6:58.55  Polska
M. Fularczyk, J. Michalska
7:07.92
LW2x (dwójka podwójna wagi lekkiej)  Wielka Brytania
K. Copeland, S. Hosking
7:09.30  Chiny
Xu D., Huang W.
7:11.93  Grecja
C. Jazidzidu, A. Tsiawu
7:12.09
W2- (dwójka bez sternika)  Wielka Brytania
H. Glover, H. Stanning
7:27.13  Australia
K. Hornsey, S. Tait
7:29.86  Nowa Zelandia
J. Haigh, R. Scown
7:30.19
W4x (czwórka podwójna)  Ukraina
K. Tarasenko, N. Dowhod´ko
A. Kożenkowa, J. Dementjewa
6:35.93  Niemcy
A. Thiele, C. Bär
J. Richter, B. Oppelt
6:38.09  Stany Zjednoczone
N. Dell, K. Kohler
M. Kalmoe, A. Martelli
6:40.63
W8+ (ósemka)  Stany Zjednoczone
E. Cafaro, Z. Francia,
E. Lofgren, T. Ritzel,
M. Musnicki, E. Logan,
C. Lind, C. Davies,
M. Whipple (S)
6:10.59  Kanada
J. Hanson, R. Viinberg,
K. Guloien, L. Wilkinson,
N. Mastracci, A. Brzozowicz,
D. Marquardt, A. Morin,
L. Thompson-Willie (S)
6:12.06  Holandia
J. Veenhoven, N. Kingma,
Ch. Achtenberg, S. de Groot,
R.R. van Driel, C. Belderbos,
C. Bouw, A. de Haan,
A. Schellekens (S)
6:13.12

Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Medaliści w kategorii do 120 kg stylem klasycznym

Styl klasyczny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 55 kg Iran Hamid Surijan Azerbejdżan Rövşən Bayramov Węgry Péter Módos
Rosja Mingijan Siemionow
Kategoria do 60 kg Iran Omid Nouruzi Gruzja Rewaz Laszchi Rosja Zaur Kuramagomiedow
Japonia Ryūtarō Matsumoto
Kategoria do 66 kg Korea Południowa Kim Hyeon-woo Węgry Tamás Lőrincz Francja Steeve Guénot
Gruzja Manuczar Cchadaia
Kategoria do 74 kg Rosja Roman Własow Armenia Arsen Dżulfalakian Azerbejdżan Emin Əhmədov
Litwa Aleksandr Kazakevič
Kategoria do 84 kg Rosja Ałan Chugajew Egipt Karam Dżabir Kazachstan Danijał Gadżyjew
Polska Damian Janikowski
Kategoria do 96 kg Iran Ghasem Rezaji Rosja Rustam Totrow Szwecja Jimmy Lidberg
Armenia Artur Aleksanian
Kategoria do 120 kg Kuba Mijaín López Estonia Heiki Nabi Turcja Rıza Kayaalp
Szwecja Johan Eurén

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 55 kg Rosja Dżamał Otarsułtanow Gruzja Wladimer Chinczegaszwili Korea Północna Yang Kyong-il
Japonia Shin’ichi Yumoto
Kategoria do 60 kg Azerbejdżan Toğrul Əsgərov Rosja Biesik Kuduchow Stany Zjednoczone Coleman Scott
Indie Yogeshwar Dutt
Kategoria do 66 kg Japonia Tatsuhiro Yonemitsu Indie Sushil Kumar Kazachstan Akżürek Tangatarow
Kuba Liván López
Kategoria do 74 kg Stany Zjednoczone Jordan Burroughs Iran Sadegh Gudarzi Rosja Dienis Cargusz
Węgry Gábor Hatos
Kategoria do 84 kg Azerbejdżan Şərif Şərifov Portoryko Jaime Yusept Espinal Gruzja Dawit Marsagiszwili
Iran Ehsan Laszgari
Kategoria do 96 kg Stany Zjednoczone Jake Varner Ukraina Wałerij Andrijcew Gruzja Giorgi Gogszelidze
Azerbejdżan Xetaq Qazyumov
Kategoria do 120 kg Uzbekistan Artur Taymazov Gruzja Dawit Modzmanaszwili Rosja Bilał Machow
Iran Komejl Ghasemi

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 48 kg Japonia Hitomi Obara Azerbejdżan Mariya Stadnik Kanada Carol Huynh
Stany Zjednoczone Clarissa Chun
Kategoria do 55 kg Japonia Saori Yoshida Kanada Tonya Verbeek Kolumbia Jackeline Rentería
Azerbejdżan Yuliya Ratkeviç
Kategoria do 63 kg Japonia Kaori Ichō Chińska Republika Ludowa Jing Ruixue Rosja Lubow Wołosowa
Mongolia Sorondzonboldyn Batceceg
Kategoria do 72 kg Rosja Natalja Worobjowa Bułgaria Stanka Złatewa Kazachstan Giuzel Maniurowa
Hiszpania Maider Unda

Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal olympic.svg Złoto: Silver medal olympic.svg Srebro: Bronze medal olympic.svg Brąz:
470
(szczegóły)
 Australia
Mathew Belcher, Malcolm Page
 Wielka Brytania
Luke Patience, Stuart Bithell
 Argentyna
Lucas Calabrese, Juan de la Fuente
49er
(szczegóły)
 Australia
Nathan Outteridge, Iain Jensen
 Nowa Zelandia
Peter Burling, Blair Tuke
 Dania
Allan Nørregaard, Peter Lang
Finn
(szczegóły)
Wielka Brytania Ben Ainslie Dania Jonas Høgh-Christensen Francja Jonathan Lobert
Laser
(szczegóły)
Australia Tom Slingsby Cypr Pawlos Kondidis Szwecja Rasmus Myrgren
Star
(szczegóły)
 Szwecja
Fredrik Lööf, Max Salminen
 Wielka Brytania
Iain Percy, Andrew Simpson
 Brazylia
Robert Scheidt, Bruno Prada
Windsurfing:
(szczegóły)
Holandia Dorian van Rijsselberghe Wielka Brytania Nick Dempsey Polska Przemysław Miarczyński

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal olympic.svg Złoto: Silver medal olympic.svg Srebro: Bronze medal olympic.svg Brąz:
470
(szczegóły)
 Nowa Zelandia
Jo Aleh, Olivia Powrie
 Wielka Brytania
Hannah Mills, Saskia Clark
 Holandia
Lisa Westerhof, Lobke Berkhout
Elliott 6m
(szczegóły)
 Hiszpania
Támara Echegoyen, Ángela Pumariega, Sofía Toro
 Australia
Olivia Price, Nina Curtis, Lucinda Whitty
 Finlandia
Silja Lehtinen, Silja Kanerva, Mikaela Wulff
Laser Radial
(szczegóły)
Chińska Republika Ludowa Xu Lijia Holandia Marit Bouwmeester Belgia Evi Van Acker
Windsurfing