Droga krajowa nr 82 (Polska)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zobacz też: inne artykuły o drogach krajowych nr 82.
GP82
Długość 87 km
Województwa lubelskie

Droga krajowa nr 82 (DK82) – droga krajowa klasy GP[1] o długości 87 km, leżąca na obszarze województwa lubelskiego. Przebiega przez powiat grodzki Lublin oraz powiaty ziemskie: lubelski, łęczyński oraz włodawski. Trasa rozpoczyna się w Lublinie i biegnie w kierunku wschodnim przez 41 km do Głębokiego, gdzie zmienia kierunek na północno-wschodni i prowadzi do Włodawy (45 km). Na jej końcu planowana jest budowa przejścia granicznego z Białorusią. Droga przebiega przez Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie i na obrzeżach Poleskiego Parku Narodowego.

Dopuszczalny nacisk na oś[edytuj | edytuj kod]

DK82

Na całej długości drogi dopuszczalny jest ruch pojazdów o nacisku pojedynczej osi do 10 ton.[2]

Miejscowości leżące na trasie DK82[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad: Zarządzenie nr 34 Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z dnia 3 października 2017 r. w sprawie klas istniejących dróg krajowych (pol.). gddkia.gov.pl. [dostęp 2017-10-22].
  2. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 21 kwietnia 2017 r. w sprawie wykazu dróg krajowych oraz dróg wojewódzkich, po których mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi do 10 t, oraz wykazu dróg krajowych, po których mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi do 8 t (Dz.U. z 2017 r. poz. 878)