Wimbledon 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
 Osobny artykuł: ATP World Tour 2011.
 Osobny artykuł: WTA Tour 2011.
Wielki Szlem 2011
Petra Kvitová – triumfatorka Wimbledonu
Novak Đoković – zwycięzca turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu

Wimbledon 2011 – trzeci w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbył się w dniach 20 czerwca – 3 lipca na trawiastych kortach londyńskiego All England Tennis Club. Obrońcami tytułów byli Amerykanka Serena Williams i Hiszpan Rafael Nadal. W grze podwójnej tytułów bronili Vania King w parze z Jarosławą Szwedową oraz para Jürgen Melzer-Philipp Petzschner.

Turnieje seniorskie[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1  Hiszpania Rafael Nadal 6 6 5 6  
10  Stany Zjednoczone Mardy Fish 3 3 7 4  
  1  Hiszpania Rafael Nadal 5 6 6 6  
  4  Wielka Brytania Andy Murray 7 2 2 4  
4  Wielka Brytania Andy Murray 6 6 6
     Hiszpania Feliciano López 3 4 4  
    1  Hiszpania Rafael Nadal 4 1 6 3
  2  Serbia Novak Đoković 6 6 1 6
  12  Francja Jo-Wilfried Tsonga 3 63 6 6 6  
3  Szwajcaria Roger Federer 6 7 4 4 4  
12  Francja Jo-Wilfried Tsonga 64 2 7 3
  2  Serbia Novak Đoković 7 6 69 6  
Q  Australia Bernard Tomic 2 6 3 5
  2  Serbia Novak Đoković 6 3 6 7  

Gra pojedyncza kobiet[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  24  Słowacja Dominika Cibulková 1 1  
5  Rosja Maria Szarapowa 6 6  
  5  Rosja Maria Szarapowa 6 6  
  WC  Niemcy Sabine Lisicki 4 3  
WC  Niemcy Sabine Lisicki 6 64 6
  9  Francja Marion Bartoli 4 7 1  
    5  Rosja Maria Szarapowa 3 4
  8  Czechy Petra Kvitová 6 6
   Austria Tamira Paszek 3 1  
4  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 6  
4  Białoruś Wiktoryja Azaranka 1 6 2
  8  Czechy Petra Kvitová 6 3 6  
8  Czechy Petra Kvitová 6 65 6
  32  Bułgaria Cwetana Pironkowa 3 7 2  

Gra podwójna mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 6 6  
5  Austria Jürgen Melzer
 Niemcy Philipp Petzschner
3 4 4  
  1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 6 68 64 9  
  6  Francja Michaël Llodra
 Serbia Nenad Zimonjić
4 4 7 7 7  
 Stany Zjednoczone James Cerretani
 Niemcy Philipp Marx
7 67 65 5
  6  Francja Michaël Llodra
 Serbia Nenad Zimonjić
63 7 7 7  
    1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 6 7
  8  Szwecja Robert Lindstedt
 Rumunia Horia Tecău
3 4 62
  8  Szwecja Robert Lindstedt
 Rumunia Horia Tecău
3 6 4 6 12  
 Francja Arnaud Clément
 Czechy Lukáš Dlouhý
6 1 6 4 10  
8  Szwecja Robert Lindstedt
 Rumunia Horia Tecău
6 7 6
   Niemcy Christopher Kas
 Austria Alexander Peya
3 63 2  
 Wielka Brytania Colin Fleming
 Wielka Brytania Ross Hutchins
4 4 7 6 4
   Niemcy Christopher Kas
 Austria Alexander Peya
6 6 62 2 6  

Gra podwójna kobiet[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Niemcy Sabine Lisicki
 Australia Samantha Stosur
7 1 6  
6  Rosja Nadieżda Pietrowa
 Australia Anastazja Rodionowa
5 6 1  
   Niemcy Sabine Lisicki
 Australia Samantha Stosur
6 4 8  
  LL  Nowa Zelandia Marina Erakovic
 Tajlandia Tamarine Tanasugarn
3 6 6  
3  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
6 61 11
  LL  Nowa Zelandia Marina Erakovic
 Tajlandia Tamarine Tanasugarn
4 7 13  
     Niemcy Sabine Lisicki
 Australia Samantha Stosur
3 1
  2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 6
   Hiszpania Nuria Llagostera Vives
 Hiszpania Arantxa Parra Santonja
6 4 5  
4  Indie Sania Mirza
 Rosja Jelena Wiesnina
3 6 7  
4  Indie Sania Mirza
 Rosja Jelena Wiesnina
3 1
  2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 6  
8  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
2 7 4
  2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 67 6  

Gra mieszana[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Wimbledon 2011 - gra mieszana.
  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
 
9  Austria Jürgen Melzer
 Czechy Iveta Benešová
w/o  
  9  Austria Jürgen Melzer
 Czechy Iveta Benešová
6 6  
  8  Kanada Daniel Nestor
 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
4 4  
14  Indie Leander Paes
 Zimbabwe Cara Black
3 2
  8  Kanada Daniel Nestor
 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
6 6  
    9  Austria Jürgen Melzer
 Czechy Iveta Benešová
6 6
  4  Indie Mahesh Bhupathi
 Rosja Jelena Wiesnina
3 2
   Izrael Jonathan Erlich
 Izrael Szachar Pe’er
4 1  
4  Indie Mahesh Bhupathi
 Rosja Jelena Wiesnina
6 6  
4  Indie Mahesh Bhupathi
 Rosja Jelena Wiesnina
6 3 7
   Australia Paul Hanley
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
2 6 5  
6  Indie Rohan Bopanna
 Indie Sania Mirza
6 2 2
   Australia Paul Hanley
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
1 6 6  

Turnieje juniorskie[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza chłopców[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  15  Wielka Brytania Liam Broady 7 4 13  
Q  Niemcy Robin Kern 64 6 11  
  15  Wielka Brytania Liam Broady 6 6  
  WC  Australia Jason Kubler 4 3  
WC  Australia Jason Kubler 6 6
   Belgia Julien Cagnina 3 1  
    15  Wielka Brytania Liam Broady 6 4 2
  16  Australia Luke Saville 2 6 6
  8  Chorwacja Mate Pavić 6 67 8  
 Japonia Kaichi Uchida 4 7 10  
 Japonia Kaichi Uchida 4 1
  16  Australia Luke Saville 6 6  
 Belgia Joris de Loore 7 2 2
  16  Australia Luke Saville 61 6 6  

Gra pojedyncza dziewcząt[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  16  Stany Zjednoczone Victoria Duval 3 2  
12  Australia Ashleigh Barty 6 6  
  12  Australia Ashleigh Barty 6 6  
   Holandia Indy De Vroome 4 1  
 Holandia Indy De Vroome 6 6
  7  Rosja Julia Putincewa 3 1  
    12  Australia Ashleigh Barty 7 7
  3  Rosja Irina Kromaczewa 5 63
  5  Kanada Eugénie Bouchard 2 2  
3  Rosja Irina Kromaczewa 6 6  
3  Rosja Irina Kromaczewa 7 3 6
  2  Francja Caroline Garcia 65 6 1  
6  Paragwaj Montserrat González 1 7 6
  2  Francja Caroline Garcia 6 62 8  

Gra podwójna chłopców[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Wielka Brytania Oliver Golding
 Czechy Jiří Veselý
7 6  
 Mołdawia Maxim Dubarenco
 Ukraina Władysław Manafow
65 3  
  1  Wielka Brytania Oliver Golding
 Czechy Jiří Veselý
7 7  
  3  Hiszpania Andrés Artuñedo
 Hiszpania Roberto Carballes
5 65  
3  Hiszpania Andrés Artuñedo
 Hiszpania Roberto Carballes
6 6
  WC  Wielka Brytania Sam Hutt
 Wielka Brytania Joshua Ward-Hibbert
3 2  
    1  Wielka Brytania Oliver Golding
 Czechy Jiří Veselý
6 4 5
  2  Wielka Brytania George Morgan
 Chorwacja Mate Pavić
3 6 7
   Australia Ben Wagland
 Australia Andrew Whittington
3 3  
4  Wielka Brytania Liam Broady
 Słowacja Filip Horanský
6 6  
4  Wielka Brytania Liam Broady
 Słowacja Filip Horanský
3 62
  2  Wielka Brytania George Morgan
 Chorwacja Mate Pavić
6 7  
   Hiszpania Axel Álvarez Llamas
 Hiszpania Oriol Roca Batalla
4 2
  2  Wielka Brytania George Morgan
 Chorwacja Mate Pavić
6 6  

Gra podwójna dziewcząt[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Holandia Demi Schuurs
 Chińska Republika Ludowa Tang Haochen
6 6  
 Czechy Kamila Pavelková
 Czechy Tereza Smitková
3 1  
   Holandia Demi Schuurs
 Chińska Republika Ludowa Tang Haochen
6 6  
   Rosja Irina Kromaczewa
 Czechy Barbora Krejčíková
2 2  
 Stany Zjednoczone Lauren Herring
 Stany Zjednoczone Madison Keys
3 6 3
   Rosja Irina Kromaczewa
 Czechy Barbora Krejčíková
6 4 6  
     Holandia Demi Schuurs
 Chińska Republika Ludowa Tang Haochen
7 2 5
  2  Kanada Eugénie Bouchard
 Stany Zjednoczone Grace Min
5 6 7
   Brazylia Beatriz Haddad Maia
 Rosja Maja Katsitadze
w/o  
4  Australia Ashleigh Barty
 Japonia Miho Kowase
 
 Brazylia Beatriz Haddad Maia
 Rosja Maja Katsitadze
1 3
  2  Kanada Eugénie Bouchard
 Stany Zjednoczone Grace Min
6 6  
   Niemcy Katharina Lehnert
 Niemcy Stephanie Wagner
1 3
  2  Kanada Eugénie Bouchard
 Stany Zjednoczone Grace Min
6 6  

Turnieje zawodników na wózkach[edytuj | edytuj kod]

Gra podwójna mężczyzn na wózkach[edytuj | edytuj kod]

Półfinały   Finał
1  Holandia Maikel Scheffers
 Holandia Ronald Vink
6 6    
   Holandia Robin Ammerlaan
 Szwecja Stefan Olsson
0 3       1  Holandia Maikel Scheffers
 Holandia Ronald Vink
7 6
   Francja Stephane Houdet
 Francja Michael Jeremiasz
64 7 6      Francja Stephane Houdet
 Francja Michael Jeremiasz
5 2
2/WC  Holandia Tom Egberink
 Japonia Shingo Kunieda
7 61 4  

Gra podwójna kobiet na wózkach[edytuj | edytuj kod]

Półfinały   Finał
1  Holandia Esther Vergeer
 Holandia Sharon Walraven
6 65 6  
WC  Holandia Marjolein Buis
 Belgia Annick Sevenans
1 7 2     1  Holandia Esther Vergeer
 Holandia Sharon Walraven
6 3 7
   Wielka Brytania Lucy Shuker
 Wielka Brytania Jordanne Whiley
1 2     2  Holandia Jiske Griffioen
 Holandia Aniek van Koot
4 6 5
2  Holandia Jiske Griffioen
 Holandia Aniek van Koot
6 6    

Turnieje legend[edytuj | edytuj kod]

Turniej legend mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Finał
   Szwecja Jonas Björkman
 Australia Todd Woodbridge
6 3 11
   Holandia Jacco Eltingh
 Holandia Paul Haarhuis
3 6 13

Turniej legend kobiet[edytuj | edytuj kod]

Finał
   Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
 Czechy Jana Novotná
4 4  
   Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
 Szwajcaria Martina Hingis
6 6  

Turniej legend seniorów[edytuj | edytuj kod]

Finał
   Australia Pat Cash
 Australia Mark Woodforde
6 5 10
   Wielka Brytania Jeremy Bates
 Szwecja Anders Järryd
3 7 5

Rezygnacje[1][edytuj | edytuj kod]

Dzikie karty[2][edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza mężczyzn

Francja Arnaud Clément
Wielka Brytania Daniel Cox
Wielka Brytania Daniel Evans
Kolumbia Alejandro Falla
Luksemburg Gilles Müller
Izrael Dudi Sela
Wielka Brytania James Ward

Gra pojedyncza kobiet

Wielka Brytania Naomi Broady
Wielka Brytania Katie O'Brien
Grecja Eleni Daniilidou
Niemcy Sabine Lisicki
Wielka Brytania Laura Robson
Wielka Brytania Heather Watson
Wielka Brytania Emily Webley-Smith

Gra podwójna mężczyzn

Wielka Brytania Daniel Cox / Wielka Brytania James Ward
Wielka Brytania Jamie Delgado / Wielka Brytania Jonathan Marray
Wielka Brytania Chris Eaton / Wielka Brytania Joshua Goodall
Wielka Brytania Colin Fleming / Wielka Brytania Ross Hutchins
Australia Lleyton Hewitt / Australia Peter Luczak

Gra podwójna kobiet

Wielka Brytania Sarah Borwell / Wielka Brytania Melanie South
Wielka Brytania Naomi Broady / Wielka Brytania Emily Webley-Smith
Wielka Brytania Anne Keothavong / Wielka Brytania Laura Robson
Wielka Brytania Jocelyn Rae / Wielka Brytania Heather Watson

Zawodnicy z kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza mężczyzn

Holandia Igor Sijsling
Polska Łukasz Kubot
Australia Bernard Tomic
Australia Marinko Matošević
Niemcy Andreas Beck
Słowacja Karol Beck
Republika Południowej Afryki Rik de Voest
Austria Martin Fischer
Włochy Flavio Cipolla
Kanada Frank Dancevic
Irlandia Conor Niland
Francja Édouard Roger-Vasselin
Francja Kenny de Schepper
Niemcy Cedrik-Marcel Stebe
Belgia Ruben Bemelmans
Słowacja Lukáš Lacko

Zawodnicy, którzy awansowali do turnieju głównego jako lucky loser:

Włochy Simone Bolelli
Francja Marc Gicquel
Stany Zjednoczone Ryan Harrison
Japonia Gō Soeda
Słowenia Grega Žemlja

Gra pojedyncza kobiet

Chińskie Tajpej Chang Kai-chen
Nowa Zelandia Marina Erakovic
Włochy Camila Giorgi
Stany Zjednoczone Irina Falconi
Tajlandia Tamarine Tanasugarn
Ukraina Łesia Curenko
Rosja Witalija Djaczenko
Japonia Misaki Doi
Czechy Kristýna Plíšková
Niemcy Mona Barthel
Stany Zjednoczone Alexa Glatch
Kanada Aleksandra Wozniak

Zawodniczki, które awansowały do turnieju głównego jako lucky loser:

Kanada Stéphanie Dubois
Francja Stéphanie Foretz Gacon

Gra podwójna mężczyzn

Słowacja Karol Beck / Czechy David Škoch
Stany Zjednoczone Ryan Harrison / Stany Zjednoczone Travis Rettenmaier
Filipiny Treat Conrad Huey / Republika Południowej Afryki Izak van der Merwe
Wielka Brytania David Rice / Wielka Brytania Sean Thornley

Zawodnicy, którzy awansowali do turnieju głównego jako lucky loser:

Czechy Leoš Friedl / Stany Zjednoczone David Martin
Słowacja Lukáš Lacko / Czechy Lukáš Rosol
Włochy Alessandro Motti / Francja Stéphane Robert
Tajlandia Sanchai Ratiwatana / Tajlandia Sonchat Ratiwatana

Gra podwójna kobiet

Japonia Shūko Aoyama / Japonia Rika Fujiwara
Rosja Wiesna Dołonc / Węgry Katalin Marosi
Polska Urszula Radwańska / Rosja Arina Rodionowa
Stany Zjednoczone Lindsay Lee-Waters / Stany Zjednoczone Megan Moulton-Levy

Zawodniczki, które awansowały do turnieju głównego jako lucky loser:

Tajlandia Noppawan Lertcheewakarn / Australia Jessica Moore

Obrońcy tytułów[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Mistrzowie 2010 Mistrzowie 2011
gra pojedyncza mężczyzn Hiszpania Rafael Nadal Serbia Novak Đoković
gra pojedyncza kobiet Stany Zjednoczone Serena Williams Czechy Petra Kvitová
gra podwójna mężczyzn Austria Jürgen Melzer
Niemcy Philipp Petzschner
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
gra podwójna kobiet Stany Zjednoczone Vania King
Kazachstan Jarosława Szwedowa
Czechy Květa Peschke
Słowenia Katarina Srebotnik
gra mieszana Indie Leander Paes
Zimbabwe Cara Black
Austria Jürgen Melzer
Czechy Iveta Benešová
gra pojedyncza chłopców Węgry Márton Fucsovics Australia Luke Saville
gra pojedyncza dziewcząt Czechy Kristýna Plíšková Australia Ashleigh Barty
gra podwójna chłopców Wielka Brytania Liam Broady
Wielka Brytania Tom Farquharson
Wielka Brytania George Morgan
Chorwacja Mate Pavić
gra podwójna dziewcząt Węgry Tímea Babos
Stany Zjednoczone Sloane Stephens
Kanada Eugénie Bouchard
Stany Zjednoczone Grace Min
gra pojedyncza mężczyzn na wózkach nie rozgrywano nie rozgrywano
gra pojedyncza kobiet na wózkach nie rozgrywano nie rozgrywano
gra podwójna mężczyzn na wózkach Holandia Robin Ammerlaan
Szwecja Stefan Olsson
Holandia Maikel Scheffers
Holandia Ronald Vink
gra podwójna kobiet na wózkach Holandia Esther Vergeer
Holandia Sharon Walraven
Holandia Esther Vergeer
Holandia Sharon Walraven
turniej legend mężczyzn Stany Zjednoczone Donald Johnson
Stany Zjednoczone Jared Palmer
Holandia Jacco Eltingh
Holandia Paul Haarhuis
turniej legend kobiet Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
Czechy Jana Novotná
Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
Szwajcaria Martina Hingis
turniej legend seniorów Australia Pat Cash
Australia Mark Woodforde
Australia Pat Cash
Australia Mark Woodforde

Porażki rozstawionych[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Dzień Data Etap Zwyciężczyni Pokonana Wynik
1 20 czerwca 1 runda Rosja Ksenija Pierwak Izrael Szachar Pe’er (22) 5:7, 6:4, 6:4
1 20 czerwca 1 runda Włochy Sara Errani Estonia Kaia Kanepi (17) 6:1, 6:4
1 20 czerwca 1 runda Stany Zjednoczone Christina McHale Rosja Jekatierina Makarowa (28) 2:6, 6:1, 8:6
2 21 czerwca 1 runda Węgry Melinda Czink Australia Samantha Stosur (10) 6:3, 6:4
2 21 czerwca 1 runda Hiszpania María José Martínez Sánchez Serbia Jelena Janković (15) 5:7, 6:4, 6:3
3 22 czerwca 1 runda Japonia Misaki Doi (Q) Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands (30) 6:4, 5:7, 7:5
4 23 czerwca 2 runda Niemcy Sabine Lisicki (WC) Chińska Republika Ludowa Li Na (3) 3:6, 6:4, 8:6
4 23 czerwca 2 runda Czechy Petra Cetkovská Polska Agnieszka Radwańska (13) 3:6, 7:6(5), 6:4
4 23 czerwca 2 runda Rosja Nadieżda Pietrowa Rosja Anastazja Pawluczenkowa (14) 6:3, 6:3
4 23 czerwca 2 runda Czechy Klára Zakopalová Czechy Lucie Šafářová (31) 6:0, 6:7(4), 6:4
5 24 czerwca 3 runda Bułgaria Cwetana Pironkowa (32) Rosja Wiera Zwonariowa (2) 6:2, 6:3
5 24 czerwca 3 runda Rosja Ksenija Pierwak Niemcy Andrea Petković (11) 6:4, 7:6(2)
5 24 czerwca 3 runda Belgia Yanina Wickmayer (19) Rosja Swietłana Kuzniecowa (12) 4:6, 6:3, 6:4
5 24 czerwca 3 runda Białoruś Wiktoryja Azaranka (4) Słowacja Daniela Hantuchová (25) 6:3, 3:6, 6:2
5 24 czerwca 3 runda Czechy Petra Kvitová (8) Włochy Roberta Vinci (29) 6:3, 6:3
6 25 czerwca 3 runda Austria Tamira Paszek Włochy Francesca Schiavone (6) 3:6, 6:4, 11:9
6 25 czerwca 3 runda Stany Zjednoczone Serena Williams (7) Rosja Maria Kirilenko (26) 6:3, 6:2
6 25 czerwca 3 runda Francja Marion Bartoli (9) Włochy Flavia Pennetta (21) 5:7, 6:4, 9:7
6 25 czerwca 3 runda Czechy Petra Cetkovská Serbia Ana Ivanović (18) 6:2, 7:5(0)
6 25 czerwca 3 runda Słowacja Dominika Cibulková (24) Niemcy Julia Görges (16) 6:4, 1:6, 6:3
6 25 czerwca 3 runda Dania Caroline Wozniacki (1) Australia Jarmila Gajdošová (27) 6:3, 6:2
8 27 czerwca 4 runda Słowacja Dominika Cibulková (24) Dania Caroline Wozniacki (1) 1:6, 7:6(5), 7:5
8 27 czerwca 4 runda Rosja Maria Szarapowa (5) Chińska Republika Ludowa Peng Shuai (20) 6:4, 6:2
8 27 czerwca 4 runda Francja Marion Bartoli (9) Stany Zjednoczone Serena Williams (7) 6:3, 7:6(6)
8 27 czerwca 4 runda Bułgaria Cwetana Pironkowa (32) Stany Zjednoczone Venus Williams (23) 6:2, 6:3
8 27 czerwca 4 runda Czechy Petra Kvitová (8) Belgia Yanina Wickmayer (19) 6:0, 6:2
9 28 czerwca Ćwierćfinał Rosja Maria Szarapowa (5) Słowacja Dominika Cibulková (24) 6:1, 6:1
9 28 czerwca Ćwierćfinał Czechy Petra Kvitová (8) Bułgaria Cwetana Pironkowa (32) 6:3, 6:7(5), 6:2
9 28 czerwca Ćwierćfinał Niemcy Sabine Lisicki (WC) Francja Marion Bartoli (9) 6:4, 6:7(4), 6:1
11 30 czerwca Półfinał Czechy Petra Kvitová (8) Białoruś Wiktoryja Azaranka (4) 6:1, 3:6, 6:2
13 2 lipca Finał Czechy Petra Kvitová (8) Rosja Maria Szarapowa (5) 6:3, 6:4

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Dzień Data Etap Zwycięzca Pokonany Wynik
1 20 czerwca 1 runda Niemcy Rainer Schüttler Brazylia Thomaz Bellucci (30) 7:6(3), 6:4, 6:2
2 21 czerwca 1 runda Chorwacja Ivan Ljubičić Chorwacja Marin Čilić (27) 7:6(2), 3:6, 6:3, 6:4
2 21 czerwca 1 runda Chorwacja Ivo Karlović Serbia Janko Tipsarević (23) 7:5, 3:1, krecz
2 21 czerwca 1 runda Chile Fernando González Ukraina Ołeksandr Dołgopołow (22) 6:3, 6:7(6), 7:6(3), 6:4
2 21 czerwca 1 runda Australia Bernard Tomic (Q) Rosja Nikołaj Dawydienko (29) 7:5, 6:3, 7:5
3 22 czerwca 2 runda Holandia Robin Haase Hiszpania Fernando Verdasco (21) 6:3, 6:4, 2:6, 6:2
3 22 czerwca 2 runda Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr. Argentyna Juan Ignacio Chela (25) 6:0, 6:3, 6:4
3 22 czerwca 2 runda Włochy Simone Bolelli (LL) Szwajcaria Stanislas Wawrinka (14) 7:6(5), 6:3, 7:6(4)
3 22 czerwca 2 runda Luksemburg Gilles Müller (WC) Kanada Milos Raonic (31) 2:3, krecz
4 23 czerwca 2 runda Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun Serbia Viktor Troicki (13) 7:6(5), 6:4, 6:4
4 23 czerwca 2 runda Belgia Xavier Malisse Niemcy Florian Mayer (20) 1:6, 6:3, 6:2, 6:2
4 23 czerwca 2 runda Słowacja Karol Beck (Q) Hiszpania Guillermo García López (26) 7:6(5), 6:4, 3:6, 6:4
5 24 czerwca 3 runda Hiszpania Feliciano López Stany Zjednoczone Andy Roddick (8) 7:6(2), 7:6(2), 6:4
6 25 czerwca 3 runda Argentyna Juan Martín del Potro (24) Francja Gilles Simon (15) 7:6(8), 7:6(5), 7:5
6 25 czerwca 3 runda Polska Łukasz Kubot (Q) Francja Gaël Monfils (9) 6:3, 3:6, 6:3, 6:3
6 25 czerwca 3 runda Rosja Michaił Jużny (18) Hiszpania Nicolás Almagro (16) 4:6, 6:3, 7:6(3), 6:3
6 25 czerwca 3 runda Szwajcaria Roger Federer (3) Argentyna David Nalbandian (28) 6:4, 6:2, 6:4
6 25 czerwca 3 runda Australia Bernard Tomic (Q) Szwecja Robin Söderling (5) 6:1, 6:4, 7:5
6 25 czerwca 3 runda Belgia Xavier Malisse Austria Jürgen Melzer (11) 7:6(5), 6:3, 6:0
6 25 czerwca 3 runda Serbia Novak Đoković (2) Cypr Marcos Baghdatis (32) 6:4, 4:6, 6:3, 6:4
8 27 czerwca 4 runda Hiszpania Rafael Nadal (1) Argentyna Juan Martín del Potro (24) 7:6(6), 3:6, 7:6(4), 6:4
8 27 czerwca 4 runda Serbia Novak Đoković (2) Francja Michaël Llodra (19) 6:3, 6:3, 6:3
8 27 czerwca 4 runda Szwajcaria Roger Federer (3) Rosja Michaił Jużny (18) 6:7(5), 6:3, 6:3, 6:3
8 27 czerwca 4 runda Wielka Brytania Andy Murray (4) Francja Richard Gasquet (17) 7:6(3), 6:3, 6:2
8 27 czerwca 4 runda Stany Zjednoczone Mardy Fish (10) Czechy Tomáš Berdych (6) 7:6(5), 6:4, 6:4
8 27 czerwca 4 runda Francja Jo-Wilfried Tsonga (12) Hiszpania David Ferrer (7) 6:3, 6:4, 7:6(1)
10 29 czerwca Ćwierćfinał Hiszpania Rafael Nadal (1) Stany Zjednoczone Mardy Fish (10) 6:3, 6:3, 5:7 ,6:4
10 29 czerwca Ćwierćfinał Francja Jo-Wilfried Tsonga (12) Szwajcaria Roger Federer (3) 3:6, 6:7(3), 6:4, 6:4, 6:4
12 1 lipca Półfinał Serbia Novak Đoković (2) Francja Jo-Wilfried Tsonga (12) 7:6(4), 6:2, 6:7(9), 6:3
12 1 lipca Półfinał Hiszpania Rafael Nadal (1) Wielka Brytania Andy Murray (4) 5:7, 6:2, 6:2, 6:4
13 3 lipca Finał Serbia Novak Đoković (2) Hiszpania Rafael Nadal (1) 6:4, 6:1, 1:6, 6:3

Przypisy

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Wikimedia Commons