Droga wojewódzka nr 679

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
DW679
Długość ok. 30 km
Województwa podlaskie

Droga wojewódzka nr 679 - droga wojewódzka o długości ok. 30 km łącząca miejscowość Mężenin z Łomżą. Trasa ta na całej długości przebiega przez województwo podlaskie, przecina tylko powiat zambrowski i powiat łomżyński. Trasa ta w Łomży nosi nazwę "Szosa do Mężenina".

Swoją trasę droga rozpoczyna w Mężeninie oddalonym 2,5 km od miejscowości Rutki-Kossaki na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 8 i drogą lokalną do Goniądza. Skrzyżowanie te jest zbudowane na styl litery "K", w związku z tym jest bardzo niebezpieczne.

W przyszłości Mężenin w ramach budowy drogi ekspresowej S8 ma otrzymać obwodnicę, lecz nie wiadomo, czy przetnie ona omawianą tutaj drogę.

W okolicach wsi Pęsy-Lipno droga krzyżuje się z lokalną drogą powiatową łączącą DW679 z Zambrowem.

Na 25 km drogi trasa krzyżuje się z drogą krajową nr 63 w okolicach Podgórza. Droga kończy się na skrzyżowaniu w Łomży z drogą wojewódzką nr 677 oraz z ul. Poznańską.

Trasa ta umożliwia transport dla pojazdów jadących z południowych dzielnic Łomży do Białegostoku. Inna trasa łączy północne dzielnice Łomży oraz jego przedmieścia na północy z Białymstokiem poprzez Jeżewo Stare (droga krajowa nr 64).

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]