Droga wojewódzka nr 719

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
DW719
Początek drogi Warszawa
Koniec drogi Kamion
Długość 68 km
Województwa mazowieckie
Zdjęcie
Warszawa, ul. Chrobrego.
Warszawa, ul. Chrobrego.

Droga wojewódzka nr 719 (DW719) – droga wojewódzka w województwie mazowieckim o długości 68 km. Na terenie Warszawy zarządza nią Zarząd Dróg Miejskich, a poza Warszawą - Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Rozpoczyna się na warszawskiej Pradze, odchodząc od ul. Targowej, a kończy niedaleko miejscowości Kamion w gminie Puszcza Mariańska, gdzie dochodzi do drogi krajowej nr 70. Przebiega przez Warszawę oraz powiaty: pruszkowski, grodziski i żyrardowski. Na odcinku Warszawa - Pruszków droga jest w większości dwujezdniowa.

Miejscowości leżące przy trasie DW719[edytuj | edytuj kod]

Na terenie Warszawy biegnie ulicami: J. Zamoyskiego, Sokolą, łącznikiem Sokolej i mostu Świętokrzyskiego, mostem Świętokrzyskim, ul. Zajęczą i Topiel (dwie ostatnie tylko w kierunku zachodnim), Tamką, Kopernika, Świętokrzyską, Prostą, Kasprzaka, Wolską, Połczyńską, Dźwigową, Globusową, Chrobrego, Kleszczową, Łopuszańską i Alejami Jerozolimskimi.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Odcinka wspólnego DW z DK nie wlicza się do pikietażu DW, więc podano odległości od ostatniego punktu pikietażu DW719
  2. Jedyne łącznice węzła to: wjazd od strony Pruszkowa na S2 w kierunku węzła Warszawa Aleja Krakowska oraz zjazd z S2 od strony w. Warszawa Aleja Krakowska w kierunku Pruszkowa i Żyrardowa.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Informacje o Drodze Wojewódzkiej nr 719 na stronie SISKOM