Droga wojewódzka nr 719

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
DW719
Początek drogi Warszawa
Koniec drogi Kamion
Długość 68 km
Województwa mazowieckie
Zdjęcie
Warszawa, ul. Chrobrego.
Warszawa, ul. Chrobrego.

Droga wojewódzka nr 719 (DW719) – droga wojewódzka w województwie mazowieckim o długości 68 km. Na terenie Warszawy zarządza nią Zarząd Dróg Miejskich, a poza Warszawą - Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Rozpoczyna się na warszawskiej Pradze, odchodząc od ul. Targowej, a kończy niedaleko miejscowości Kamion w gminie Puszcza Mariańska, gdzie dochodzi do drogi krajowej nr 70. Przebiega przez Warszawę oraz powiaty: pruszkowski, grodziski i żyrardowski. Na odcinku Warszawa - Pruszków droga jest w większości dwujezdniowa.

Miejscowości leżące przy trasie DW719[edytuj | edytuj kod]

Na terenie Warszawy biegnie ulicami: J. Zamoyskiego, Sokolą, łącznikiem Sokolej i mostu Świętokrzyskiego, mostem Świętokrzyskim, ul. Zajęczą i Topiel (dwie ostatnie tylko w kierunku zachodnim), Tamką, Kopernika, Świętokrzyską, Prostą, Kasprzaka, Wolską, Połczyńską, Dźwigową, Globusową, Chrobrego, Kleszczową, Łopuszańską i Alejami Jerozolimskimi.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Odcinka wspólnego DW z DK nie wlicza się do pikietażu DW, więc podano odległości od ostatniego punktu pikietażu DW719
  2. Jedyne łącznice węzła to: wjazd od strony Pruszkowa na S2 w kierunku węzła Warszawa Aleja Krakowska oraz zjazd z S2 od strony w. Warszawa Aleja Krakowska w kierunku Pruszkowa i Żyrardowa.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Informacje o Drodze Wojewódzkiej nr 719 na stronie SISKOM