Droga wojewódzka nr 198

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
DW198
Długość ok. 20 km
Województwa wielkopolskie
Zdjęcie
Odcinek Radgoszcz - Kaplin (tablica do grobu jeńców radzieckich)
Odcinek Radgoszcz - Kaplin (tablica do grobu jeńców radzieckich)

Droga wojewódzka nr 198 (DW198) – droga wojewódzka klasy G[1] w województwie wielkopolskim. Arteria łączy okolice Międzychodu z północnymi przedmieściami Sierakowa. Droga biegnie równolegle do koryta Warty, a jej długość wynosi ok. 17 km.

Dopuszczalny nacisk na oś[edytuj | edytuj kod]

Na całej długości drogi dopuszczalny jest ruch pojazdów o nacisku osi pojedynczej do 8 ton[2].

Miejscowości przy trasie[edytuj | edytuj kod]

Droga w Zatomie Nowym

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, NUMERACJA, PRZEBIEG I KLASY TECHNICZNE DRÓG WOJEWÓDZKICH WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO [PDF], wzdw.pl [dostęp 2020-05-14] [zarchiwizowane z adresu 2018-08-16] (pol.).
 2. Art. 41. 1. Po drogach publicznych dopuszcza się ruch pojazdów o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 t, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.
  2. Minister właściwy do spraw transportu ustala, w drodze rozporządzenia, wykaz:
  1) dróg krajowych oraz dróg wojewódzkich, po których mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi do 10 t,
  2) dróg krajowych, po których mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi do 8 t – mając na uwadze potrzebę ochrony dróg oraz zapewnienia ruchu tranzytowego.
  3. Drogi wojewódzkie inne niż drogi określone na podstawie ust. 2 pkt 1, drogi powiatowe oraz drogi gminne stanowią sieć dróg, po których mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi do 8 t.

  Ustawa o drogach publicznych (Dz.U. z 2020 r. poz. 470)

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]