Droga wojewódzka nr 394

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
DW394
Początek drogi

Przyłubie 10

Koniec drogi

Otorowo 397

Długość

10,601 km

Województwa

kujawsko-pomorskie

Mapa
Mapa DW394
Sieć dróg publicznych w gminie Solec Kujawski
Zdjęcie
DW394 – okolice Osiedla Toruńskiego
DW394 – okolice Osiedla Toruńskiego

Droga wojewódzka nr 394 (DW394) – droga wojewódzka ciągnąca się w całości przez teren miasta i gminy Solec Kujawski w powiecie bydgoskim w woj. kujawsko-pomorskim. Jej długość wynosi 10,601 km, natomiast jej powierzchnia – 71 600 m²

Przebieg trasy[edytuj | edytuj kod]

DW394 rozpoczyna swój bieg w Przyłubiu na skrzyżowaniu z DK10. Następnie biegnie ul. Toruńską. Mniej więcej 6 km od Przyłubia przecina ją przejazd kolejowy (linia kolejowa do zakładów Solbet). DW394 w centrum miasta wbiega w ul. Wolności, przechodzi przez północną część soleckiego Rynku (Plac Jana Pawła II) i biegnie wzdłuż ul. Kościuszki. Następnie skręca w krótki odcinek ul. Żeglarskiej (wspólny z DW249) i dalej biegnie ul. Bydgoską w kierunku Otorowa i Bydgoszczy. We wsi Otorowo jej bieg się kończy na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 01546C (Bydgoszcz – Łęgowo – Otorowo – Solec Kujawski), biegnącą w kierunku Bydgoszczy i DW397, która biegnie w kierunku DK10.

Początkowe odcinki DW394 przebiegają przez lasy. Wzdłuż niej, w okolicach Przyłubia znajduje się nieliczna zabudowa wiejska. Przy DW394 w granicach miasta sieć osadnicza jest bardzo rozwinięta, o czym świadczy m.in.:

Przy ul. Kościuszki znajduje się najstarsza szkoła w Solcu Kujawskim – Szkoła Podstawowa nr 1 im. 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. Dalsza część drogi wojewódzkiej (ul. Bydgoska za zabudowaniami domków jednorodzinnych znajdujących się w pobliżu ul. Żeglarskiej) przebiega w lesie i na terenie niezabudowanym. W Otorowie znajduje się zabudowa wiejska.

Warto poza tym wspomnieć również o tym, że przy DW394 znajduje się największe przedsiębiorstwo w gminieSolbet. Mieści się ono na obrzeżach miasta, w okolicach wjazdu do niego od strony Torunia.

Miejscowości leżące przy trasie DW394[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Galeria[edytuj | edytuj kod]